Reklama

Roccat stworzył zintegrowane połączenie klawiatury i smartfona, oraz modularną mysz MMO

Roccat na zbliżających się targach Gamescom 2014 w Kolonii, w Niemczech, zaprezentuje dwa najnowsze produkty: mysz MMO Nyth oraz klawiaturę Skeltr.

René Korte, CEO i założyciel Roccat opowiedział o myszy Nyth: "Chcieliśmy stworzyć mysz MMO już od dłuższego czasu, ale każde nasze spotkanie koncepcyjne kończyło się coraz ambitniejszymi planami. Myszy MMO mają rozbudowane ułożenie przycisków, których może być naprawdę dużo a czasem za dużo. Można zmienić funkcję danego przycisku, ale co jeśli użytkownikowi nie podoba się sam ich układ? Naszym rozwiązaniem jest stworzenie modularnej myszy MMO, z wymiennymi zestawami przycisków, które można dowolnie wymieniać. Nie ma dwóch takich samych graczy. Ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę, poszliśmy krok dalej od zwykłego mapowania przycisków. Nasi fani będą otrzymają dostęp do bazy plików, skąd mogą pobrać gotowe schematy, zmodyfikować je i przy pomocy drukarek 3D - samemu stworzyć mysz".

Reklama

"Duszą myszy Nyth jest MMO, ale modularność idzie w parze z wszechstronnością, na którą zwróciliśmy szczególną uwagę podczas projektowania. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu schematów przycisków, każdy użytkownik wraz z myszą MMO Nyth otrzymuje również perfekcyjną - bo przecież dostosowaną do indywidualnych potrzeb - mysz MOBA a nawet mysz FPS. Chciałem się przekonać, czy uda nam się stworzyć hybrydową mysz, kameleona, który sprawdzi się znakomicie w każdym gatunku gier" - wyjaśnia René.

Oprócz myszy Nyth, Roccat na targach Gamescom, zaprezentuje również podświetlaną klawiaturę Skeltr. Będzie to zintegrowane połączenie klawiatury oraz smartfona.

"Życie nie pauzuje, kiedy grasz. Telefonujemy, odbieramy połączenia, wysyłamy i odbieramy wiadomości. Skeltr jest produktem, który idealnie wpisuje się w obecny gamingowy tryb życia, kiedy elektroniczna rozgrywka oraz dodatkowe akcesoria do gier łączą się z interakcją ze znajomymi" - powiedział René. "Skeltr jest kompatybilny z Bluetooth, co umożliwia wizualizacje najważniejszych danych z komputera PC, na ekranie telefonu. Wierzymy, że fanom szczególnie spodoba się możliwość używania klawiatury do komunikowania się na smartfonie" - dodał prezes Roccat.

Uchwyt w Skeltr pasuje do smartfonów we wszystkich rozmiarach, dzięki czemu jednoczesne korzystanie z klawiatury i telefonu nie będzie nieporęczne.

"Skeltr jest naszym pierwszym i na pewno nie ostatnim krokiem w nowym świecie połączonych klawiatur i smartfonów" - zakończył René.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje