Reklama

Roccat Skeltr - klawiatura inna niż wszystkie

​Wydawałoby się, że w dziedzinie klawiatur do komputerów nie można wymyślić już niczego odkrywczego. A jednak!

Roccat Skeltr to przykład na to, że jeśli chce się wymyślić coś nieszablonowego, to można to zrobić nawet w tak pozornie skostniałej dziedzinie, jak produkcja klawiatur do komputerów. Na czym polega niezwykłość tego modelu? Poza tym, że jest klawiaturą, jest także... stacją dokującą dla smartfonów, a nawet tabletów. Skierowaną przede wszystkim do graczy, co sugeruje już jej wygląd - efektowny i futurystyczny.

Roccat Skeltr to masywna klawiatura o całkiem wygodnej konstrukcji. Już bez opcjonalnej, plastikowej podkładki na nadgarstki gra się na niej całkiem nieźle, a po jej dołożeniu jest to już czysta przyjemność.

Reklama

Urządzenie jest także dość praktyczne - posiada osiem programowalnych przycisków (nie jest to rekordowa liczba, ale według nas całkiem wystarczająca), dwa wejścia USB oraz dwa typu jack, dzięki którym możemy podpiąć słuchawki do klawiatury, nie wtykając ich do portów w komputerze.

Producent Roccat Skeltr zastosował w tej klawiaturze podświetlenie klawiszy, które możemy w dowolny sposób konfigurować. Dostępna jest cała paleta barw RGB, a do tego urządzenie zostało podzielone na pięć niezależnych stref, które mogą być podświetlane w inny sposób. Poza klawiszami podświetlane są także boki klawiatury. Nie da się ukryć, że wygląda to naprawdę efektownie. Jedynym minusem jest zastosowanie w Roccat Skeltr klawiszy membranowych, a więc wyraźnie mniej trwałych niż mechanicznych.

Przejdźmy do głównego wyróżnika Roccat Skeltr, czyli do wspomnianej możliwości łączenia jej ze smartfonami i tabletami. Klawiatura została wyposażona w stojak, na którym kładziemy urządzenie, a następnie łączymy się między nimi, wykorzystując technologię Bluetooth (wystarczy do tego jedno wciśnięcie). Co dalej? Otwiera się całe morze możliwości. Możemy włączyć na tablecie aplikację towarzyszącą do ulubionej gry, pisać na smartfonie podczas rozgrywki, odbywać rozmowy z wykorzystaniem telefonu (najlepiej przy użyciu zestawu słuchawkowego), a także ładować urządzenie, podpinając je do gniazda USB. Co ważne, Roccat Skeltr łączy się praktycznie ze wszystkimi smartfonami i tabletami z systemami Android oraz iOS.

Roccat Skeltr to znakomita klawiatura dla graczy, którzy cenią sobie także nieustanne towarzystwo smartfona lub tabletu. Oczywiście można z niej korzystać także do pracy (pisze się na niej całkiem wygodnie), ale nie da się ukryć, że jest to produkt przeznaczony przede wszystkim do rozrywki.

A ile trzeba zapłacić za to połączenie klawiatury ze stacją dokującą dla urządzenia mobilnego? Niemało, ale też mniej niż można by się spodziewać w przypadku tak wysokiej klasy i wszechstronnej klawiatury. Jej ceny w sklepach wynoszą około 800 złotych. Jeśli jesteście w stanie zapłacić tyle za klawiaturę, to gorąco polecamy ten model.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy