Roccat Khan Aimo - test słuchawek

​Roccat podaje, że Khan Aimo to pierwszy zestaw słuchawkowy, które oferuje doskonałej jakości dźwięk przestrzenny w formacie Hi-Res. W takim razie można przyjąć, że to doskonała inwestycja nie tylko dla graczy, ale również dla miłośników dobrej muzyki oraz filmów. A jak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy?

Samo urządzenie wydaje się być wykonane solidnie - z dobrej jakości plastiku i stali nierdzewnej, z której stworzono ruchome suwaki. Dzięki nim oraz zapamiętującej kształt małżowiny piance, którą pokryte są nauszniki, Khan Aimo dopasuje się najprawdopodobniej do każdej głowy. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, wygodne obicie pałąka oraz niewielką masę słuchawek (ważą jedynie 275 gramów), słuchawki są wprost idealne do wielogodzinnego użytkowania. Można wręcz zapomnieć, że ma się je na uszach. Z urządzenia będą zadowolone również osoby noszące okulary, ponieważ jego obudowa nie uciska na oprawki.

Reklama

W słuchawkach wykorzystano podświetlenie RGB, wykorzystujące aż 16,8 mln kolorów oraz różne efekty i możliwe do zmodyfikowania szablony. Doskonale komponuje się z czarną obudową słuchawek. Dla osób, które będą korzystały z urządzenia w zaciszu domowym, funkcja ta może wydawać się zbędna. Jeżeli jednak uczestniczysz w eventach dla graczy, z pewnością zrobisz wrażenie na obserwatorach. Podświetlane paski znajdują się bezpośrednio na nausznikach.

Skoro wiesz już, w jaki sposób wyglądają słuchawki (w skrócie - naprawdę dobrze!), czas przejść do ważniejszej kwestii, a mianowicie do brzmienia. Khan Aimo testowaliśmy zarówno w grach, jak i słuchając muzyki oraz oglądając filmy. W każdym z tych przypadków poradziły sobie co najmniej zadowalająco. Bez względu na to, na jaki gatunek gier się zdecydowaliśmy (FPS, RPG czy MOBA), profil zawsze można było zmodyfikować tak, aby wyciągnąć ze słuchawek jak najwięcej. Dźwięk przestrzenny nie był niezbędny w każdej z sytuacji. Gdy go nie potrzebowaliśmy, błyskawicznie przełączaliśmy się na opcję stereo.

7.1 dostarczyło natomiast świetnej zabawy w trakcie przesłuchiwania naszych ulubionych playlist. Na słuchawkach świetnie wypadły zarówno klasyczne kawałki, jak i cięższe czy popowe brzmienia. Dźwięk przestrzenny był nieocenionym dodatkiem także podczas oglądania filmów.

Ogromną zaletą urządzenia jest zintegrowana karta dźwiękowa, która ma o wiele większe możliwości niż te zamontowane na płytach głównych. Producent zapewnia o krystalicznie czystym dźwięku do 24 bitów przy 96 KHz i zdaje się, że jest tak również w praktyce. Doskonale wybrzmiewają zarówno tony wysokie, jak i niskie. Wokal jest odpowiednio odizolowany od poszczególnych instrumentów, których brzmienie można dodatkowo uwydatnić za pomocą oprogramowania.

Do Khan Aimo dołączony jest mikrofon o całkiem przyzwoitej jakości nagrywania. Nie zbiera zbędnego szumu otoczenia, a i transmitowany przez niego głos brzmi bardzo naturalnie. Jedynym minusem jest to, że nie można go odłączyć. Da się jednak do tego przyzwyczaić.

Na koniec kilka słów o Swarm, czyli o oprogramowaniu, które umożliwia dostosowanie profili dźwiękowych oraz efektów wizualnych (podświetlenie) w urządzeniu. Podczas pierwszego kontaktu może wydać się nieco skomplikowane, ale kiedy lepiej je poznasz, z pewnością docenisz jego możliwości.

Khan Aimo 7.1 to urządzenie, z którego zadowoleni będą przede wszystkim bardziej wymagający gracze (ci niedzielni prawdopodobnie nie wychwycą wszystkich niuansów). Wysoka jakość dźwięku i nagrywania sprawdzą się zarówno w trakcie gry ze znajomymi, jak i różnych eventów. Ze słuchawek możesz śmiało korzystać również do słuchania muzyki czy oglądania filmów. To uniwersalny, atrakcyjny dla oka, bardzo wysokiej jakości zestaw, którego atuty w pełni uzasadniają cenę (trochę poniżej 400 złotych).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: roccat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy