Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Recenzja obudowy MSI MAG Vampiric 010

​Czym charakteryzuje się gamingowa obudowa? Przede wszystkim panelem ze szkła hartowanego, podświetlaniem diodami RGB i z reguły wysoką ceną - tym bardziej, jeśli wybierzemy model markowany logiem jednego ze znanych producentów komponentów PC.

Na szczęście nie zawsze tak musi być i firma MSI jakiś czas temu wprowadziła niewielką obudowę MAG Vampiric 010, dla graczy zakochanych w tej marce i chcących zbudować zestaw wyróżniający się ze wszystkich stron smoczym logiem oraz podświetleniem RGB. Do tego jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców, ponieważ jej cena, wynosząca ok. 240 zł, jest bardzo przystępna i porównywalna z konkurencyjnymi konstrukcjami.

Reklama

Wygląd zewnętrzny

MSI MAG Vampiric 010 to dwukomorowa konstrukcja w formacie mid-tower, wymiarami podobna do SilentiumPC Signum SG1 TG, czyli 475×210×423 mm. W środku, mimo niewielkich gabarytów, otrzymujemy sporo miejsca - nie tylko na duże coolery powietrzne, ale i układy chłodzenia cieczą z radiatorem do 360 mm (tylko na przodzie). Na kartę graficzną mamy natomiast 350 mm, zatem przykładowo MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G zmieści się bez problemów. Jak widać, w obudowie zamontujemy oraz schłodzimy naprawdę mocne komponenty. Gamingowego charakteru dodaje pasek LED na panelu frontowym oraz jeden wentylator z diodami ARGB (adresowalne diody RGB) i zgodny z MSI Mystic Light.

Panel frontowy wykonano z tworzywa sztucznego. Na jego środku mamy przetłoczenie, w którym umiejscowiono podświetlanie diodami LED RGB. Na bokach panelu znajdują się otwory wentylacyjne, niestety bez filtra przeciwkurzowego.

Na panelu MSI MAG Vampiric 010 znajdziemy:

  •  1 × USB 3.0 (podłączane wewnętrznie),
  •  2 × USB 2.0 (podłączane wewnętrznie),
  •  1 × słuchawki (HD Audio),
  •  1 × mikrofon (HD Audio),
  •  1 × przycisk POWER ,
  •  1 × przycisk RESET,
  •  1 × przycisk zmieniający tryb podświetlania LED,
  •  dwie dyskretne diody sygnalizujące pracę komputera i dysku.

Na górze obudowy znajduje się dużych rozmiarów kratka wentylacyjna, na której zainstalowano siateczkowy filtr przeciwkurzowy, mocowany na magnesie. Mamy tutaj otwory na zamontowanie wentylatorów lub chłodnicy układu chłodzenia cieczą do 280 mm.

Analiza wnętrza MSI MAG Vampiric 010

Wnętrze to dwukomorowa konstrukcja z piwnicą na zasilacz i dyski HDD. Vampiric 010 w tacce płyty głównej i piwnicy posiada otwory na przeprowadzenie kabli, a duże przetłoczenie blachy na główne przewody nie tylko ułatwia ich poprowadzenie, ale i aranżację z tyłu obudowy.

Z tyłu mamy dwa miejsca na dyski SSD oraz duży otwór ułatwiający montaż układu chłodzenia. Otwory w miejscach na kable mają wywiniętą krawędź, więc nie uszkodzimy przewodów. Na boku, przy frontowym panelu, jest przegięcie tworzące duży otwór na przeprowadzenie kabli, np. do płyty głównej i USB 3.0. Wokoło tacki mamy sporo uchwytów ułatwiających prowadzenie przewodów. Na spodzie za to duża piwnica na zasilacz oraz koszyk z dwoma miejscami na nośniki danych.

Dowiedz się więcej na temat: MSI MAG Vampiric 010

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje