Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Radeon RX 470: Nowa grafika już dostępna

Wczoraj premierę miał nowy procesor graficzny AMD o kodowej nazwie RX 470. Czy warto uwzględniać go przy ewentualnej wymianie sprzętu?

Testy - jak na kartę za mniej niż 1000 zł - wypadły bardzo... ale o tym za chwilę. Na początek dwa benchmarki, Fire Strike bazujący na DirectX 11 oraz najnowszy Time Spy, wykorzystujący DirectX 12.

Tak, to tylko syntetyczne testy, ale co by o 3DMarku nie mówić, dobrze oddaje różnice w wydajności kart (testy wykonał serwis guru3D.com):

Jak widać nowy Radeon jest szybszy od GeForce'a GTX 970, a więc wejście ma całkiem niezłe. Czy w DirectX 12 będzie jeszcze lepiej?

Kto by się spodziewał, że to GeForce GTX 970 będzie szybszy! Żeby nie było - w pracach nad testem Time Spy brała udział zarówno Nvidia jak i AMD (a także Intel), więc zarzuty o niesprawiedliwe faworyzowanie jednego z producentów są bezpodstawne.

Na szczęście nowy Radeon całkiem nieźle się podkręca i dobrze na tym wychodzi:

A jak to wygląda w grach? Serwis guru3D.com przeprowadził - poza syntetycznymi - także całą gamę testów w grach, z których parę przytoczymy. Na pierwszy ogień - GTA V:

Jak widać sytuacja jest podobna, jak w Time Spy, a Radeon RX 470 jest nieco wolniejszy od najpopularniejszego wśród użytkowników Steama GeForce'a GTX 970. W nowszym Total War: Warhammer w trybie DirectX 12 sytuacja się jednak odwraca:

Na koniec zaś coś z naszego podwórka, czyli Wiedźmin 3:

Tutaj ponownie na prowadzenie wychodzi GeForce GTX 970, ale różnica nie jest duża, a przecież mówimy o karcie za mniej niż 1000 zł.

Wnioski? Jest dobrze! A w stosunku do Radeona R9 380 i GeForce'a GTX 960 to już w ogóle nie ma co porównywać. Radeon RX 470 to zupełnie inna liga. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia dostępności i rzeczywistych cen, ale o tym będziemy informować na bieżąco.

Dowiedz się więcej na temat: Radeon RX 470

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje