Radeon RX 460 i RX 470 - testy wydajności i terminy premier

Radeon RX 460 i RX 470 pojawią się na rynku w odstępie 4 dni. Pojawiły się też testy wydajności, które pokazują, że obie karty mają spory potencjał.

Do niedawna były tylko przecieki, ale pojawiły się w końcu oficjalne informacje odnośnie nowych Radeonów.

Na początek Radeon RX 470 i porównanie do poprzednika.

Jak widać wzrost wydajności będzie bardzo znaczący, a karta wystarczyć ma do grania na Ultra-detalach. Niepokoić może tylko dopisek "HD Gaming" bo HD to w telewizji 720p, ale można być niemal pewnym, że chodzi jednak o Full HD.

Zwłaszcza że jest jeszcze jeden slajd poświęcony grom i wydajności, na którym już wprost jest o 1080p i to nawet w Wiedźminie 3:

Drugi w kolejności będzie Radeon RX 460, którego wydajność na tle poprzednika (i to w wersji z literką X na końcu, a nie zwykłego) wyglądać ma tak:

Wzrosty wydajności są mniejsze niż w przypadku RX 470, ale po pierwsze porównano ją do R7 260X, a nie wolniejszego R7 260, a do tego karta adresowana jest przede wszystkim do fanów e-sportów (i streamowania) i wygląda na to, że w zupełności do tego wystarczy:

Nie mniej ważna jest jeszcze jedna informacja, z tego oto slajdu:

Wynika bowiem z niego, że Radeony RX 460 trafią również do notebooków, zapewniając przy tym wydajność o 20% większą, niż GeForce GTX 960M. Fajnie!

A na koniec jeszcze zbiorcze porównanie z danymi technicznymi oraz datami premiery - czyli 4 i 8 sierpnia (tak, w końcu zostały one oficjalnie potwierdzone!)

Tajemnicą pozostają więc już tylko oficjalne ceny...

CD Action