Reklama

Quersus E302/XA - test fotela

​Jak poprawić doznania z rozgrywki w gry wideo? Kupując nowoczesny i komfortowy fotel przeznaczony do gamingu!

Quersus to producent foteli, który ma w swojej ofercie blisko 20 modeli. Każdy z nich oferuje innowacyjne rozwiązania i niezwykły komfort użytkowania. My tym razem przyjrzymy się bliżej temu o nazwie Quersus E302/XA. Podobnie jak pozostałe, jest on przeznaczony dla wymagających graczy, którzy spędzają przed ekranem monitora czasem i po kilka godzin dziennie. Kupując go, zapewnią sobie niezwykłe doznania oraz ustrzegą się przed problemami z kręgosłupem.

Quersus E302/XA przyciągnąłby wzrok nawet z kilometra. Jego design - podobnie jak innych foteli Quersusa - jest zdecydowanie futurystyczny i od razu sugeruje, że został stworzony z myślą o graczach. Fotel wykonano z wysokiej jakości ekoskóry, której elementy połączono precyzyjnymi szwami. Podłokietniki z kolei zostały wykonane z czarnego, matowego, ale dość miękkiego i przyjemnego w dotyku tworzywa, a ich prowadnice oraz podstawa fotela - z metalu. U samego dołu natomiast znajdujemy pięć kółek, które - według zapewnieć producenta - mają nie rysować podłogi. Podczas testów żadnych rysek nie stwierdziliśmy.

Reklama

Konstrukcję fotela otacza zimna pianka, gwarantująca komfort użytkowania. Pozytywny wpływ na wygodę ma także otoczenie ramy fotela gąbką. Producent zapewnia, że zarówno siedzisko i oparcie są odporne na deformowanie, przecieranie i marszczenie. Nie użytkowaliśmy fotela na tyle długo, aby z pełnym przekonaniem napisać, że tak rzeczywiście jest, ale możemy stwierdzić, że najprawdopodobniej Quersus nie kłamie. Podczas kilkunastogodzinnych testów na fotelu nie pojawiły się nawet najdrobniejsze defekty.

W Quersus E302/XA zastosowano podłokietniki 4D. "4D" oznacza, że są regulowane w czterech kierunkach, dzięki czemu możemy je w stu procentach dostosować do naszych przyzwyczajeń i sylwetki. Zapewniają one doskonałe wsparcie dla przedramion, poprawiając komfort i mając pozytywny wpływ na zdrowie.

Kolejnym rozwiązaniem, którym chwali się producent Quersus E302/XA, jest mechanizm Synchro. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na płynną i swobodną zmianę pozycji podczas użytkowania fotela. Oparcie i siedzisko możemy w dowolnej chwili odchylić, zmieniając jednocześnie kąt między nimi (tzw. dynamiczne siedzenie). To rozwiązanie, które docenią wszyscy ci, którzy spędzają przed ekranem monitora długie godziny. A więc nie tylko gracze, ale także osoby, które pracują na co dzień przed komputerem. Zdecydowanie uważamy Quersus E302/XA za znakomite rozwiązanie także pod kątem zastosowania biurowego.

Jeśli komuś będzie jeszcze za mało komfortu, do Quersus E302/XA (podobnie jak do innych foteli z tej stajni) dołączana jest poduszka z pianki viscoelastic, którą możemy opcjonalnie dodać do oparcia. Zgodnie z obietnicą producenta, świetnie dopasowuje się ona do kształtu głowy, zapewniając należyte odprężenie. Być może nie sprawdzi się podczas rozgrywki w FPS-y, gdzie koniecznie jest stuprocentowe skupienie, ale do pracy biurowej bądź spokojniejszych gier będzie jak znalazł.

Quersus E302/XA to kolejny znakomity fotel tego producenta. Został on przeznaczony dla osób o wadze do 120 kilogramów oraz o wzroście między 160 a 180 centymetrów, ale według nas dodatkowe 2-3 centymetry także nie będą dla niego problemem. O takim fotelu powinni pomyśleć wszyscy gracze, którzy spędzają przed komputerem wiele godzin. Jednak także dla pracowników biurowych będzie to doskonały zakup. Warto zainwestować te 1299 zł, aby przez kolejne lata cieszyć się wyjątkowym komfortem i zapewnić sobie zdrowszy kręgosłup.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje