Reklama

PS5 wyprzedawane w Polsce. Sony przeprasza za organizację przedsprzedaży

​Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście swojego egzemplarza PlayStation 5 w przedsprzedaży, to nie mamy dla Was najlepszych wieści. Konsole wymiotło praktycznie już ze wszystkich sklepów w naszym kraju.

Sony daje jednak nadzieję na uzupełnienie zapasów, a do tego postanowiło przeprosić za to, jak przebiegała przedsprzedaż PS5. “Bądźmy szczerzy: przedsprzedaż PS5 mogła być znacznie lepiej zorganizowana" - przyznał producent na swoim oficjalnym twitterowym koncie, dodając: "Szczerze za to przepraszamy". Tu trzeba wyjaśnić, że wiele sklepów uruchomiło preordery już w środę, czyli dzień wcześniej niż sygnalizowało ich start Sony. To doprowadziło do sporego zamieszania, szczególnie na zachodnich rynkach, gdzie całe zapasy zniknęły nawet w mniej niż minutę, cześć zamówień był anulowana, a często też wyskakiwały błędy podczas finalizacji transakcji.

Reklama

U nas sytuacja nie była tak dramatyczna jak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech, ale w miniony weekend sprzedano praktycznie wszystkie egzemplarze przeznaczone na polski rynek i w chwili obecnej, aby mieć pewność, że otrzymamy sprzęt na premierę, trzeba udać się na portale aukcyjne, gdzie spekulanci sprzedają konsole po zawyżonych cenach (o ok. 500 zł drożej niż sugerowane kwoty).  

Sony obiecało jednak, że udostępni sklepom kolejne partie do przedsprzedaży w następnych kilku dniach, ale po pierwsze nie mamy pewności, czy egzemplarze zamówione w drugim rzucie przedsprzedaży trafią do kupujących na dzień premiery i czy dotyczyć będzie to także polskiego rynku, który z perspektywy globalnej nie ma tak dużego znaczenia. Sony zapewniło przy okazji, że więcej konsol PS5 będzie dostępnych pod koniec roku, więc jest szansa, że uda się nabyć sprzęt pod choinkę.

Oczywiście tego typu problemy Sony są jedynie oznaką dużego zainteresowania i zapotrzebowania na PlayStation 5. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób może poczuć się rozczarowanych, jeśli nie uda im się szybko kupić konsoli. Tymczasem już jutro o godzinie 9:00 startuje przedsprzedaż konsol Xbox Series X i Xbox Series S, a Microsoft wydaje się tu zdecydowanie bardziej zorganizowany. Zobaczymy jednak, czy jego konsole cieszyć będą się równie dużym zainteresowaniem.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy