Reklama

PS5 wesprze technologię 4K?

Czy będziemy mogli się cieszyć technologią 4K na piątej odsłonie popularnej konsoli PlayStation? Co więcej, najnowsza wersja konsoli ma być całkowicie kompatybilna z PS4 Pro.

Kilka tygodni temu Shawn Layden zapowiedział powstanie nowej konsoli. Szef firmy Sony America twierdzi, że najnowsza odsłona PlayStation ma być ogromnym krokiem w przód dla marki. Świadczyć ma o tym możliwość grania w rozdzielczości 4K.

Co prawda, już niektóre tytuły pozwalały użytkownikom PS4 Pro na podziwianie produkcji z użyciem tej technologii, jak np. Horizon: Zero Dawn. Tym razem Shawn Layden mówi o całkowitym wsparciu dla wyższej rozdzielczości.

Głos w tej sprawie zabrał analityk Wedbush Securities- Michael Pachter. W rozmowie z gamingbolt.com powiedział: "Bardzo lubię Shawna i nie sądzę, by chciał kogokolwiek wprowadzić w błąd. Z technicznego punktu widzenia PS4 Pro jest lepsze od podstawowej wersji, więc można powiedzieć, że konsola Pro jest połową kroku w stronę piątej odsłony. Myślę, że PlayStation 5 to jego druga powoła. Zatem Shawn jest szczery, mówiąc, że nie bawi się w półśrodki, ale jak szybkie może być PS5? Na pewno wesprze 4K. Umożliwi granie w 240 klatkach na sekundę? Świetnie! Pozostawi możliwość grania w produkcje przeznaczone na PS4? Dobre pytanie, jednak myślę, że tak. Uważam, że twórcy od Sony będą w stanie stworzyć konsolę kompatybilną z jej poprzednią osłoną".

Reklama

Michael Pachter stwierdził, że data premiery nowej wersji PlayStation jest uzależniona od rozwoju rynku telewizyjnego w stronę rozdzielczości 4K. Uważa on, że piąta odsłona popularnej konsoli nie zostanie wydana, dopóki telewizory z wykorzystaniem technologii 4K nie będą stanowiły 50 proc. na rynku amerykańskim i minimum 35 proc. na europejskim.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy