Reklama

Powstanie PlayStation Vita 2? Sony nie jest tym zainteresowane

​PlayStation Vita nie odniosła spektakularnego sukcesu, ale czy Sony rozważa stworzenie w przyszłości następcy swojej przenośnej konsoli? Otóż wypowiedź prezesa Sony Interactive Entertainment utwierdza w przekonaniu, że nie.

Przygoda Sony z przenośnymi konsolami do gier nie była szczególnie spektakularna, bo po wydaniu udanego pod wieloma względami PlayStation Portable przyszła pora na PS Vita, która okazała się gwoździem do trumny dla japońskiego przedsiębiorstwa, jeśli chodzi o ten rynek. Urządzenie miało swoją premierę w Europie 22 lutego 2012 roku i już wówczas nie brakowało głosów, że konsolka trafiła zwyczajnie za późno. Ponadto na starcie musiała ona rozpocząć rywalizację o serca mobilnych graczy ze smartfonami, które wtedy dopiero w branży gamingu raczkowały, ale koniec końców były pierwszym wyborem użytkowników, który w przeciwieństwie do PlayStation Vity trwa do dziś. O dziwo mimo tej porażki wśród niektórych obserwatorów przez długi czas panowało przekonanie, że Sony w przyszłości stworzy następcę mobilnego sprzętu.

Reklama

Jednak wypowiedź Jima Ryana, prezesa Sony Interactive Entertainment w ramach wywiadu dla Game Informer dowodzi, że koncern nie jest już zainteresowany tego rodzaju sprzętem do gier. Ryan przyznał, że choć PS Vita pod wieloma względami była wspaniała, a także oferowała wysoki poziom doświadczenia z rozgrywki to widać jasno, iż nie jest to już biznes, którym Sony jest zainteresowane. Mimo że nie mamy oficjalnego potwierdzenia, to po słowach przedstawiciela japońskiego giganta można wywnioskować, iż marka PlayStation Vita została na dobre pogrzebana. Warto przypomnieć, że we wrześniu ubiegłego roku firma zakończyła produkcję konsoli w Japonii.

Istnieje scenariusz stworzenia przez Sony gamingowego smartfona co jest teraz w modzie, ale z drugiej strony jak wskazują raporty finansowe branża telefonów to również pięta achillesowa korporacji. Ze statystyk wynika, że w przypadku telefonów gigant odnotowywał w tym roku straty, czego idealnym dowodem jest fakt, że w drugim kwartale 2019 roku Sony Mobile wysłało do sklepów jedynie 900 tysięcy smartfonów, co oznacza spadek o 55 procent rok do roku, a także najgorszy rezultat na przestrzeni ostatnich 9 lat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy