Reklama

PlayStation VR2 - Sony przedstawia oficjalną specyfikację

​Sony odkryło karty. PlayStation VR2 doczekał się oficjalnej prezentacji. Czego możemy się spodziewać po nowych goglach wirtualnej rzeczywistości?

Sony przedstawiło oficjalną specyfikację PlayStation VR2. Wiemy już, że gogle zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED z techniką HDR i o rozdzielczości 2000x2040 pikseli na jedno oko. Wyraźnie zwiększy się pole widzenia - aż do 110 stopni. Z kolei częstotliwość odświeżania wyniesie 90/120 Hz.

Ponadto, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, PlayStation VR2 zostanie wyposażone w technikę śledzenia gałek ocznych gracza. Z kolei do śledzenia ruchu kontrolerów nie będą potrzebne zewnętrzne kamery - te tym razem zostaną wbudowane w sam headset. Sony pomyślało także o funkcji wibracji, która powinna dodatkowo zwiększyć poziom imersji.

Reklama

Horizon: Call of the Mountain - pierwsza gra na PlayStation VR2

Sony ujawniło także pierwszą grę tworzoną z myślą o nowej wersji gogli VR. To Horizon: Call of the Mountain, czyli spin-off serii znanej z PlayStation 4 i PlayStation 5. Co prawda nie wcielimy się w niej w Aloy, ale bohaterka będzie nam towarzyszyć. Na więcej szczegółów musimy poczekać. Na razie możemy nacieszyć oko i ucho kilkoma fragmentami rozgrywki, umieszczonymi w zwiastunie:

PlayStation VR2 wprowadzi znaczące zmiany względem pierwszej generacji gogli. Przede wszystkim powinniśmy docenić wyższą rozdzielczość, poszerzone pole widzenia czy zwiększoną częstotliwość odświeżania, ale poprawki wprowadzono najwyraźniej także we wszystkich pozostałych aspektach. Pozostaje czekać na datę premiery oraz cenę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje