Reklama

PlayStation VR: Gogle Sony tylko do dużego pokoju?

Ile miejsca trzeba będzie wygospodarować w przestrzeni domowej dla nowego wynalazku Sony?

Zdobycie kasy na zestaw to wcale nie koniec kłopotów. Równie ważne będzie także znalezienie miejsca, by bo rozstawić. Dla przypomnienia: premiera gogli będzie miała miejsce 13 października tego roku, a prócz zestawu podstawowego (za 399 dolarów / 1769 zł w przedsprzedaży) w sklepach będzie również rozszerzony, z kamerką oraz dwoma kontrolerami Move.

Ten drugi wyceniono na 499 dolarów, co w Polsce przy obecnym kursie powinno przełożyć się na około 2380 zł. (Zestaw podstawowy jest jednak o około 200 zł tańszy, niż to wynika z prostego przelicznika, więc być może także ten rozszerzony będzie kosztował mniej. Albo oba - więcej.)

Reklama

Do tego trzeba oczywiście mieć również samą konsolę i to najlepiej w wersji Neo, która póki co oficjalnej ceny wprawdzie nie ma, ale będzie to najpewniej między 400 a 500 dolarów, czyli według kursów walut i VAT-u, między 1900 a 2390 zł.

Boli? Dla wielu osób nie mniejszym problemem będzie jednak konieczność wygospodarowania wolnego miejsca. W instrukcji jest to pokazane w taki sposób:

Czyli trzeba mieć wolne miejsce o wymiarach 3 x 1,9 m, pośrodku którego znajdzie się fotel z graczem. Niepokojący jest zwłaszcza fakt, że to wymagania odnośnie gry na siedząco. Dla porównania takie na przykład HTC Vive można rozstawić choćby na biurku i nadal będzie bezproblemowo działało.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że na schemacie uwzględniona jest kamerka, więc jeśli jej nie masz, to kupno tańszego zestawu PSVR nic nie da. W co zagramy latem? A raczej - w co byśmy zagrali, gdybyśmy mieli w domu gogle. Strzelaniny w budynkach, strzelaniny na autostradzie, strzelaniny w kosmosie.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje