Reklama

PlayStation Vita - ukazały się ostatnie gry na konsolę Sony

​Pora pożegnać się z przenośną konsolą rodem z Japonii. Do sprzedaży trafiły właśnie ostatnie gry stworzone z myślą o jej posiadaczach.

Co prawda Sony już dawna nie wydaje nowych tytułów na PlayStation Vitę, ale przez ostatnie lata tworzyli je różni niezależni deweloperzy, mogąc liczyć na sprzedaż poprzez PlayStation Store. Aż do teraz. Japoński gigant poinformował, że oficjalny sklep PlayStation Vity nie będzie już w przyszłości wzbogacany o kolejne tytuły.

Ostatnimi grami, które trafiły na PlayStation Vitę, są Russian Subway Dogs oraz Ultra Mission. Pierwsza jest zręcznościówką, w której wcielamy się w tytułowe bezpańskie psy z rosyjskiego metra, z kolei ta druga to strzelanka inspirowana klasycznym Robotron 2084 z 1982 roku.

Reklama

Sony na początku bieżącego roku poinformowało, że planuje całkowite zamknięcie PlayStation Store dla posiadaczy PlayStation Vity. Wywołało to burzę wśród graczy, która ostatecznie doprowadziła japoński koncern do zmiany decyzji. Sony przyznało, że posunięcie było zbyt drastyczne i należy je uznać za błąd. Ostatecznie zabrano jedynie możliwość tworzenia nowych gier na przenośną konsolę, natomiast nie odebrano jej posiadaczom możliwości korzystania z oferty oficjalnego sklepu. Tak więc każdy, kto posiada handheld od Sony, może na nim nie tylko dalej grać, ale także uzupełniać swoją bibliotekę o nieznane jeszcze tytuły.

PlayStation Vita w grudniu tego roku będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny, jeśli brać pod uwagę datę premiery na japońskim rynku (17 grudnia 2011). W Europie oraz Ameryce Północnej urządzenie zadebiutowało ponad dwa miesiące później (22 lutego 2012). Jej sprzedaż należy uznać za mało satysfakcjonującą. W sumie sięgnęło po nią około 15 milionów osób. To o wiele mniej niż po poprzedni handheld od Sony, czyli PSP (76 milionów). Najpopularniejszą grą na Vitę był Minecraft, który rozszedł się w nakładzie 2,12 miliona egzemplarzy.

PlayStation Vita została wyposażona w 5-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 960x544 px, 4-rdzeniowy procesor ARM Cortex - A9 MPCore 2.0 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 128 pamięci VRAM. Posiadała wbudowany GPS, trzyosiowy żyroskop, trzyosiowy akcelerometr, trzyosiowy elektroniczny kompas, a nawet przedni i tylny aparat fotograficzny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje