Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation Now: Konsolowe gry na PC

Nowa usługa Sony powinna przypaść do gustu graczom, którzy z różnych powodów nie chcieli lub nie mogli wyposażyć się w konsolę Sony.

Co oznacza, że nie trzeba już będzie kupować sprzętu Sony, by zagrać na przykład w Uncharted i God of War. No, poza padem. Za to dojdzie abonament i to wcale niemały...

Reklama

PlayStation Now to usługa pozwalająca na streamowanie gier z serwerów Sony, dzięki czemu można zagrać w tytuły z PlayStation 3 (a teoretycznie także z innych konsol) na urządzeniach, które nie mogą ich normalnie uruchomić. Czyli na przykład na PlayStation 4 lub niektórych telewizorach.

W sumie dostępnych jest już w ten sposób ponad 400 gier, a ich listę można sprawdzić tutaj. To znacznie więcej, niż w konkurencyjnym GeForce Now, choć większa jest również cena abonamentu, który w przypadku Sony wynosi miesięcznie 20 dolarów (czyli na nasze około 94 zł z VAT-em), czyli niemal dwukrotnie więcej, niż w przypadku oferty Nvidii. Minusem jest również darmowy okres testowy, który u Sony wynosi 7 dni, a Nvidii - 3 miesiące.

Co ciekawe, w pierwszej kolejności PlayStation Now będzie dostępne w Europie - ale termin to "soon". We wrześniu do sprzedaży trafi również DualShock 4 USB Wireless Adaptor, który pozwoli na bezprzewodowe podłączenie pada z PS4.

Za 25 dolarów, czyli na nasze 118 zł z VAT-em). Nie będzie on jednak do grania niezbędny, bo pada można również podłączyć przewodowo. Ogólnie jednak rzecz biorąc pad (od PS3 lub PS4) będzie jednak niezbędny. Na koniec jeszcze wymagania sprzętowe:

  • Windows 7 (SP1), 8.1 lub 10
  • 3.5 GHz Intel Core i3 lub 3.8 GHz AMD A10
  • 300 MB HDD, 2+ GB RAM
  • karta dźwiękowa
  • port USB
  • Niezbędne będzie również łącze o przepustowości co najmniej 5 Mbps.
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Now

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje