Reklama

PlayStation kontra Xbox: Wojna pomiędzy producentami konsol to już przeszłość?

​Wygląda na to, że o tym, która konsola lepsza, debatują już tylko gracze. I robią to coraz rzadziej.

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, po raz kolejny stwierdził (tym razem w wywiadzie dla Edge Magazine), że ani on, ani jego współpracownicy i przełożeni, nie traktują PlayStation jako wroga dla Xboksa. Wydaje się, że "wojny konsolowe" to już przeszłość. Obecnie można je raczej określić mianem zdrowej konkurencji. Motywującej dla twórców i pożytecznej dla graczy.

Według Spencera producenci konsol i gier wideo powinni skoncentrować się na rozwijaniu branży jako całości, a nie dzieleniu jej na mniejsze części. Zapewnił, że jego dział nie koncentruje się na działaniach, które miałyby na celu uczynienie konkurencji słabszą, tylko na tym, by branża wraz z Xboksem cały czas się rozrastała.

Reklama

Słowa te znajdują także potwierdzenie w czynach. Wydane dziś Halo Infinite trafiło nie tylko do oficjalnego sklepu Microsoftu, ale także na platformę Steam.To nie pierwszy raz, kiedy Spencer wypowiada się z szacunkiem na temat konkurencji. Nie tak dawno szef Xboksa pochwalił na Twitterze exclusive od Nintendo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild. A co na to konkurencja? Wygląda na to, że pozostali branżowi giganci podzielają zdanie Spencera. PlayStation niedawno pogratulowało oficjalnie Xboksowi 20-lecia.

Czy w przyszłości Microsoft, Sony i Nintendo będą współpracować ze sobą jeszcze bliżej, mając na celu wspólne dobro? O tym dopiero się przekonamy, ale jedno jest pewne. Gra (nomen omen) do jednej bramki przez wszystkich branżowych liderów graczom może wyjść jedynie na dobre.

Jeden z najciekawszych pojedynków, jakie nas czekają, to ten pomiędzy Xbox Game PassPlayStation Plus. Co prawda Sony nie zamierza tworzyć usługi, która byłaby zwierciadlanym odbiciem abonamentu oferowanego przez Microsoft, ale tajemnicę poliszynela jest, że Japończycy chcą zaoferować posiadaczom PlayStation 4PlayStation 5 coś bardziej atrakcyjnego niż PlayStation Plus w obecnym kształcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama