Reklama

PlayStation 5 zaoferuje 664 GB wolnego miejsca

​Wielu nie wierzyło w obrazki opublikowane wcześniej w tym miesiącu, pokazujące rosyjską wersję interfejsu PlayStation 5 z 664 GB wolnego miejsca na dysku urządzenia. Teraz wiadomości się potwierdziły, ponieważ identyczne ekrany menu pokazało Sony w oficjalnym materiale wideo.

Jeden z obrazków pokazywał 664 GB wolnego miejsca z napędu o pojemności 825 GB. To oznacza rezerwację około 20 procent na system operacyjny. Podobnie jest na Xbox Series X, gdzie zarezerwowano około 200 GB z łącznej pojemności na poziomie 1 TB. To całkiem sporo miejsca.

Warto wspomnieć, że opisywane zdjęcia z rosyjskiej wersji konsoli pochodzą z zestawu deweloperskiego, więc w ostatecznych, sklepowych wersjach może być inaczej, ponieważ nie trzeba rezerwować miejsca na dodatkowe oprogramowanie służące do produkowania i testowania gier.

Reklama

Warto zauważyć, że Sony nie pokazało oficjalnie, ile wolnego miejsca zaoferuje PS5. Rosyjskie doniesienia są jednak traktowane jako potwierdzone, ponieważ prezentują identyczne inne elementy interfejsu, jak ekran logowania. Trudno spodziewać się, by tak trafnie udało się je sfałszować.

Ile gier zmieści się na 664 GB? Oficjalne wymagania sprzętowe dla remake’u Demon’s Souls mówią o "co najmniej" 66 GB, a w przypadku Marvel’s Spider-Man: Miles Morales mowa o 50 GB. Jeśli dodamy do tego podstawową wersję Spider-Man, to wymagania wzrosną już jednak do... 105 GB.

To już całkiem sporo, a nie mówimy przecież o gigantach pokroju Call of Duty, które już w obecnej generacji potrafią przekroczyć - i to znacznie - pułap 200 GB. Sony obiecuje za to większą elastyczność przy instalowaniu, co sugeruje, że będziemy mogli odinstalować elementy tytułów.

Możliwa będzie także instalacja dodatkowego dysku twardego w dedykowanej kieszeni wewnątrz urządzenia, lecz odpowiednio szybkie napędy NVMe dopiero pojawiają się na rynku i są obecnie bardzo drogie. Co więcej, będą musiały przejść certyfikację Sony - warto wstrzymać się z zakupem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy