Reklama

PlayStation 5 - Sony zapowiedziało oficjalnie kolorowe obudowy

​Znudził ci się oryginalny wygląd PlayStation 5? Już niedługo wymienisz białą obudowę na oryginalne, kolorowe zamienniki.

Co prawda niedługo po premierze PlayStation 5 na portalach ogłoszeniowych pojawiły się zamienne obudowy w różnych kolorach i z różnymi nadrukami, ale do tej pory były to wyłącznie nieoficjalne produkty. Sony w końcu musiało zapowiedzieć oryginalne panele. Tak też się stało. Już na początku przyszłego roku do sklepów trafią obudowy w pięciu nowych kolorach: Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue oraz Galactic Purple.

Nie możecie się doczekać? Spokojnie, gracze z Polski muszą się niestety uzbroić w większe pokłady cierpliwości. Sony przedstawiło listę krajów, w których oficjalne panele zamienne pojawią się w pierwszej kolejności. Na początku roku zobaczą je w sklepach obywatele następujących państw: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Chiny, Tajwan, Hong Kong, Singapur, Malezja, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Korea oraz Filipiny. Kiedy produkty trafią do Polski, tego na tę chwilę nie wiadomo.

Reklama

Pozostaje więc oczekiwać na wieści od polskiego oddziału PlayStation. Wygląda na to, że kolor PlayStation 5 zmienimy w przyszłym roku.

Co jeszcze warto wiedzieć? Po pierwsze - Sony, planując wprowadzenie oficjalnych paneli zamiennych, walczy z producentami nieoryginalnych zamienników. Swoją propozycję wycofał z oferty chociażby Dbrand. Po drugie - wymiana obudowy PlayStation 5 ma być banalnie łatwa, ale nie powstała jeszcze oficjalna instrukcja. Po trzecie - poznaliśmy natomiast sugerowaną cenę. Za panele zapłacimy 54,99 dolarów (per pojedynczy zestaw). Pod warunkiem, że mieszkamy w jednym z wymienionych wyżej krajów. Polskiej ceny jeszcze nie poznaliśmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama