Reklama

PlayStation 5 nie ukaże się przed 2020 rokiem?

​W sieci pojawiły się nowe niepotwierdzone informacje na temat PlayStation 5. Wskazują, że urządzenie nie ukaże się zbyt szybko.

Serwis Kotaku postanowił zweryfikować krążące od pewnego czasu doniesienia o kolejnej platformie koncernu Sony. W tym celu redakcja portalu przepytała wielu developerów z rożnych studiów odpowiedzialnych za różne elementy tworzonych gier - między innymi grafikę i oprogramowanie.

Przeważająca część rozmówców przyznała otwarcie, że nie wie nic nie tylko o PS5, ale i następcy Xboksa One. Szczegółów o sprzęcie nie posiadają także ponoć członkowie zespołów należących do japońskiej firmy.

Dwie osoby przekonują jednak, że były "bezpośrednio związane" z planami Sony dotyczącymi nowej konsoli. Podkreślają, że obecnie wydaje się mało prawdopodobne, by urządzenie zadebiutowało w przyszłym roku, a na pewno nie pojawi się w tym. To oznacza, że najwcześniej ukaże się w 2020 roku.

Reklama

Zaznaczają przy tym, że kolejne platformy sprzętowe są projektami, w których wiele rzeczy może ulec zmianie. Nie wykluczają, że koncern przyspieszy lub opóźni pewne działania, na przykład ze względu na kroki podejmowanie przez konkurencyjny Microsoft.

Według Kotaku, jeden z rozmówców dosłownie wyśmiał niedawne doniesienia serwisu Semiaccurate sugerujące, że PS5 ukaże się w tym roku. Wyjaśnił, że jest to niemożliwe, ponieważ musiałby już trwać proces masowej produkcji urządzenia.

Odniesiono się także do niepotwierdzonych informacji wskazujących, że Sony wysłało do twórców developerskie egzemplarze konsoli. Całkiem możliwe, że firma przekazała wczesne modele urządzenia, które w praktyce są zwykłym komputerem wyposażonym w odpowiednio zmodyfikowany procesor i kartę graficzną. Takie zestawy pomagają rozeznać się w możliwościach przyszłej platformy.

Źródła portalu przekonują, że jeżeli podobne wersje PlayStation 5 istnieją, są głęboko schowane w siedzibach studiów. W przypadku PS4, zespoły musiały się zobowiązać do przetrzymywania sprzętu w zamkniętych pomieszczeniach, do których dostęp miało niewielkie grono osób.

Oczywiście warto zaznaczyć, że powyższe doniesienia nie są potwierdzone, należy więc zachować odpowiedni dystans. Faktem jest jednak, że brzmią wiarygodnie - premiera PS5 w 2020 roku wydaje się prawdopodobna, a o podobnej dacie mówił też analityk Mat Piscatella z amerykańskiego NPD.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy