Reklama

PlayStation 5 największą konsolą w historii? Dla lepszej wentylacji

​Wygląda na to, że PlayStation 5 będzie największą konsolą w historii dedykowanego sprzętu do grania, mniejszą może tylko od Atari 5200 z lat 80. - nie we wszystkich płaszczyznach. Urządzenie ma mieć ponad 38 centymetrów wysokości, komfortowo wyprzedzając pod tym względem Xbox Series X.

A to właśnie urządzenie Microsoftu porównywano jeszcze niedawno do lodówki. Teraz w sieci pojawiły się jednak obrazki porównawcze z rozmiarami większości konsol z ostatnich dwóch dekad i jedno jest pewne - PlayStation 5 góruje nad konkurencją, wyprzedzając PlayStation 3 oraz Xbox One.

Sony nie podało wymiarów podczas prezentacji, ale to nie powstrzymało internautów. Ci szybko zabrali się za obliczenia, wykorzystując do niech dobrze znane rozmiary wejść USB oraz Blu-ray. Na tej podstawie można całkiem wiarygodnie oszacować, jak imponującym urządzeniem będzie konsola.

Reklama

Sprzęt nie jest idealnie prosty - jak Xbox Series X - więc są pewne różnice. Niektórzy szacują 38 centymetrów wysokości (lub też szerokości, jeśli sprzęt położyć na boku), inni jeszcze więcej - ponad czterdzieści. Głębia jest już trudniejsza do obliczenia, ale szacowana na około 20 - 23 centymetry.

Pewną kontrowersją ujawnioną przez oficjalne zdjęcia jest też fakt, że PlayStation 5 będzie potrzebowało specjalnej podstawki nie tylko do stanie w pionie, ale także do położenia w poziomie, właśnie ze względu na obłe kształty obudowy. To pierwszy taki przypadek - zauważają gracze.

Oryginalny, pierwszy Xbox mierzył 32 centymetry, zostając daleko w tyle. Z historycznego punktu widzenia można spojrzeć na Atari 5200, które to urządzenie także było ogromne, ale obejmowało pojemnik do przechowywaniu dwóch kontrolerów. Podobnie The Vectrex - z dużym wyświetlaczem.

Sony tłumaczy się, że to wszystko po to, by lepiej odprowadzać ciepło z urządzenia. Bardzo głośna praca jest bowiem jednym z często powtarzanych zarzutów pod adresem PlayStation 4 i Sony zapewne chciało sprawić, by kłopoty nie powtórzyły się w przypadku mocniejszego urządzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy