Reklama

PlayStation 5 dostępne na aukcjach za ogromne pieniądze. Powód?

​Pojawiły się problemy z dostępnością ofert zamówień przedpremierowych dla konsoli PlayStation 5, które wykorzystać chcą domorośli "biznesmeni" wystawiający na eBayu konsole Sony po zawyżonych cenach. Rekordzista oczekuje za swój egzemplarz 25 tysięcy dolarów.

PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada 2020 roku, ale już od kilku dni konsola Sony dostępna jest do zamówienia w sklepach na całym świecie. W związku z wysokim zainteresowaniem urządzeniem nie brakuje sprzedawców, u których wyczerpano cały nakład i klienci muszą czekać na uzupełnienie braków. Sytuację postanowili wykorzystać sprytni handlarze, którzy wystawiają zamówione przez siebie konsole PS5 na aukcjach internetowych. Ceny są różne, aczkolwiek rekordzista postanowił pozbyć się konsoli za 25 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje około 94 tysiące złotych. Należy podkreślić, że nie jest to żadne wyjątkowe czy kolekcjonerskie wydanie, lecz standardowe, w skład którego wchodzą oprócz sprzętu także okablowanie, kontroler, roczny abonament PlayStation Plus oraz dwie gry.

Reklama

Czy jest to zestaw warty wydania prawie 100 tysięcy złotych? Raczej wątpliwe, zważywszy, że normalnie kosztuje 499 dolarów. Sprzedawcy chcą zarobić również na tańszej edycji PlayStation 5 Digital Edition, pozbawionej napędu optycznego, wartej 399 dolarów. I tak tutaj oferty na eBayu są różne, podobnie jak w przypadku podstawki. Niektórzy użytkownicy wspomnianej platformy aukcyjnej oczekują za tę wersję od 500 do 5 tysięcy dolarów. Zakup oczywiście nie jest opłacalny i zwyczajnie należy w takiej sytuacji zaczekać, aż PlayStation 5 ponownie pojawi się w ofercie danego sklepu.

Dodatkowo czeka nas czas licznych promocji, w tym gorący okres świąteczny, więc najpewniej sprzedawcy po debiucie PS5 zdecydują o chwilowej obniżce cen konsoli. Warto wspomnieć, że niedawno pojawiły się doniesienia, jakoby japońskie przedsiębiorstwo zamierzało zmniejszyć produkcję PS5 o 4 miliony egzemplarzy, czemu Sony wyraźnie zaprzeczyło, stwierdzając, że pierwotne plany nie uległy żadnym zmianom. Nie powinniśmy się więc obawiać o brak konsoli na rynku zaraz po jej premierze. Raport Bloomberga szacuje, że w 2020 roku producent stworzy około 11 mln egzemplarzy PlayStation 5.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy