Reklama

Plantronics RIG 800HD - test słuchawek

​Zestaw słuchawkowy od Plantronics to kolejny dowód na to, że urządzenia wysokiej jakości wcale nie muszą być drogie. RIG 800HD pomoże ci na długie godziny zatopić się w wirtualnej rzeczywistości, między innymi dzięki doskonałej jakości dźwięku przestrzennego.

Słuchawki zostały wykonane w całości z czarnego, wytrzymałego plastiku. Jedynymi kolorowymi akcentami są subtelne złote linie w okolicach nauszników oraz numer produktu umieszczony bezpośrednio na ramieniu mikrofonu. Nie ma tu dodatkowego oświetlenia RGB, które - nawiasem mówiąc - w przypadku słuchawek raczej nie jest potrzebne.

Sama konstrukcja wydaje się być stabilna, dzięki czemu RIG 800HD powinny posłużyć ci przez dłuższy czas. Ogromnym plusem jest waga słuchawek - zaledwie 290 g. Mało tego, pałąk wzbogacono o elastyczny pasek, dzięki któremu urządzenie jeszcze dokładniej dostosujesz do kształtu głowy. Nauszniki otoczono osłoną z włókna syntetycznego, która zapobiega odparzeniu uszu. Dyskomfortu spowodowanego ich noszeniem nie odczujesz nawet po kilkugodzinnym maratonie.

Reklama

Skoro mowa o słuchawkach, przejdźmy do ntego, co w największym stopniu decyduje o ich jakości - dźwięku. Plantronics RIG 800HD są bardzo czułe (111 dB). Konwersja dźwięku odbywa się na poziomie 20-20 000 Hz. Dźwięk emitowany jest w standardzie 7.1, w technologii Dolby Atmos, zapewniając jeszcze lepsze doznania w trakcie gry. Sygnały - melodie, odgłosy, rozmowy, wir powietrzny i wszystkie inne - wydają się nadchodzić niemalże z każdej strony. Co ważne, dźwięk jest głęboki i bardzo szczegółowy. Podczas zabawy w ulubioną strzelankę błyskawicznie usłyszysz, z której strony nadchodzą inni gracze. Doskonale wypadają nie tylko charakterystyczne dla sprzętu gamingowego basy, ale również tony wysokie. Ponadto, dzięki mocno zamkniętej konstrukcji, podczas rozgrywki możesz zapomnieć o rzeczywistym świecie. Dźwięki z otoczenia Plantronics RIG 800HD wycisza nawet o 10 dB.

Jedyną cechą słuchawek, którą na pierwszy rzut oka można by uznać za wadę, jest ich bezprzewodowość. Akumulator rozładowujący się podczas kluczowego fragmentu rozgrywki to sytuacja, w wyniku której wielu graczy miałoby ochotę wyrzucić urządzenie przez okno. Na szczęście przy RIG 800 raczej ci to nie grozi (chyba, że bardzo się zapomnisz). Jedno ładowanie pozwala na korzystanie z zestawu bez przerwy przez 24 godziny.

W zestawie słuchawkowym znajdziesz również mikrofon. Sprawdziliśmy go zarówno w tradycyjnych komunikatorach (np. Skype), jak i tych, z których korzystają przede wszystkim gracze (Discord, Teamspeak). W obu wariantach wypada zadowalająco. Emitowany głos jest wyraźny, nie ma również potrzeby, aby krzyczeć do mikrofonu. Co ważne, urządzenie nie zbiera niepotrzebnych szumów z otoczenia, więc nie musisz obawiać się, czy twoi znajomi usłyszą włączony w salonie telewizor.

Plantronics RIG 800HD są na tyle dobre, że spokojnie mogą korzystać z nich nie tylko początkujący, ale również zaawansowani gracze. Trzeba za nie co prawda trochę zapłacić (nieco mniej niż 700 złotych), jeżeli jednak zależy ci na zestawie słuchawkowym naprawdę dobrej jakości - po prostu warto wydać tę kwotę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy