Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom - przyspieszenie gwarantowane

Nie ma co dyskutować o tym, jak pamięć jest ważna w kontekście zarówno gamingu, jak i pracy. Ale czy naprawdę warto przestawić się na piątą generację DDR5?

Odpowiedź na to pytanie powinieneś znaleźć w naszym teście pamięci Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom, stworzonej z myślą o wymagających użytkownikach - graczach, ale nie tylko. Jako jeden z pionierów technologii DDR5, zestaw ten wyróżnia się nie tylko nowoczesną specyfikacją, ale także atrakcyjną ceną i dużym potencjałem podkręcania. W dobie, kiedy coraz więcej osób zastanawia się nad przejściem na nowy standard pamięci, zastanówmy się, czy ma to sens? Czy różnice w wydajności są na tyle duże, by zdecydować się na wymianę również płyty głównej?

Reklama

Na specyfikację techniczną Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom trudno narzekać. Już samo to, że mówimy o pamięci DDR5 o pojemności 32 GB, mówi nam, że mówimy o solidnej gamingowej (i nie tylko) podstawie. Taktowanie na poziomie 5600 MHz w parze z opóźnieniami CL40 sugeruje, że mamy do czynienia z jednym z szybszych zestawów na rynku. Napięcie 1,35 V jest typowe dla pamięci DDR5. O wydajne chłodzenie dbają dedykowane radiatory, a dla entuzjastów podkręcania przygotowano wsparcie dla profili XMP. Niestety, wsparcie dla ECC, czyli korekcji błędów, nie jest dostępne, ale to raczej norma w tym segmencie.

Z taktowaniem wynoszącym 5600 MHz oraz opóźnieniami na poziomie CL40 zestaw zestaw radzi sobie wprost świetnie. Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom zaspokoi najprawdopodobniej potrzeby każdego gracza, ale również każdego profesjonalisty - grafika specjalizującego się w 3D czy montażysty wideo. Prekonfigurowane profile XMP eliminują potrzebę ręcznej kalibracji w BIOS-ie, co jest dużym ułatwieniem, a radiatory zastosowane w modułach efektywnie rozpraszają ciepło, pozwalając na utrzymanie optymalnych temperatur nawet w trudnych warunkach.

Pomimo dostępnych prekonfigurowanych profili XMP, Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom pozwala na personalizację taktowania i opóźnienia w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników. Jeśli wiecie, jak do tego podejść, możecie spodziewać się wzrostu wydajności nawet na poziomie 5-10 proc., co jest wynikiem naprawdę godnym uwagi.

Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom imponuje nie tylko imponuje wydajnością, ale także wyglądem. Obudowa modułów jest wykonana z wysokiej jakości aluminium, co gwarantuje doskonałą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Radiatory, również aluminiowe, są nie tylko wydajne, ale i estetycznie wykonane - ich agresywny design z akcentami w kolorze czerwonym idealnie komponuje się z gamingową stylistyką. Z kolei detale takie jak wygrawerowane logo i kątowe cięcia dodają charakteru. 

Patriot RAM 32GB 5600 DDR5 Viper Venom to doskonały wybór dla szerokiej gamy użytkowników - od entuzjastów podkręcania po profesjonalistów wymagających dużej wydajności. Z kolei dla graczy na wagę złota będzie szybkie taktowanie oraz niskie opóźnienia. Za sprawą profili XMP będzie to także produkt odpowiedni do wykorzystania w stacjach roboczych. Wobec powyższego cena 460 złotych za zestaw wydaje się więcej niż uczciwa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pamięć RAM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy