Pandemia pokazała nowy trend w branży gamingowej?

​Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas wyjątkowy dla większości z nas. Czas izolacji i walki z koronawirusem, który przy okazji pomógł odkryć na nowo wielu osobom ich... domy i pokoje. Te na powrót stały się miejscem ostoi, spokoju i relaksu, a także gamingowymi centrami, które pozwalały spokojnie przetrwać ten trudny okres.

Jak ważny jest komfort podczas pracy przy komputerze czy graniu, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Jednak okazuje się, że wielu producentów akcesoriów i sprzętu dla graczy zaczęło zauważać w tym czasie coś więcej, a mianowicie fakt, jak istotnym aspektem jest w tym przypadku nie tylko wygoda, ale także, jak ważne jest to, żeby ten czas spędzić przyjemnie, zarazem dbając o kondycję zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Efektem takiej pogłębionej analizy w trosce o jak najbardziej pozytywne odbieranie czasu spędzonego przy komputerze jest zestaw Razer Comfy Gaming Kit. Zawiera on urządzenia i przedmioty, które nie tylko wpływają na komfort siedzenia za biurkiem, ale także są po prostu przydatne i przyjemne w użyciu.

Reklama

I tak w opakowaniu znajdziemy niezbędny oręż dla każdego gracza - myszkę Basilsk V3 i klawiaturę Huntsman V2. Do tego dochodzą ekskluzywne produkty, takie jak kubek, pojemnik zielonej herbaty, szlafrok, a także ciepłe kapcie, poduszka pod plecy i pojemnik na napoje. Przyznacie, że to ciekawy zestaw, który zadowoliłby niejednego gracza. Czy wkrótce podobne pakiety będą dostępne w normalnej sprzedaży? Wszystko może na to wskazywać, wszak gaming już dawno wyszedł poza tematy hardware i software. Pole do popisu jest tutaj spore i potencjał wydaje się być obiecujący.

Pięć wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie, siedząc przy komputerze

Wiele badań naukowych dowodzi, że granie może poprawić zdrowie psychiczne. Jak się okazuje, zależność ta działa także w drugą stronę. Statystyki dowodzą, że pozytywne wibracje, dobra kondycja psychiczna i komfort podczas grania mogą poprawić wydajność gry.

1. Utrzymuj nawodnienie i nie zapomnij jeść

Postaw dużą butelkę wody na swoim biurku i używaj jej regularnie - kilkusekundowe przerwy podczas gry to idealny czas na wypicie łyka. Nie zapomnij o zdrowych, zbilansowanych posiłkach, wśród których powinny się znaleźć takie składniki, jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i produkty bogate w białko o niskiej zawartości tłuszczu.

2. Poruszaj się, rozciągaj i ćwicz 

Zrekompensuj długie sesje w fotelu odrobiną ćwiczeń. Wykorzystuj proste ćwiczenia rozciągające, aby utrzymać ruchy stawów, idź na spacer, na trening lub na siłownię. Regularne ćwiczenia podniosą Twój ogólny stan zdrowia, dzięki któremu będziesz naładowany energią i odświeżony, i oczywiście gotowy na kolejne sesje grania.

3. Zrób sobie przerwę

Zupełne oderwanie się od urządzeń podczas spaceru lub innej aktywności stymuluje i odświeża umysł. Wyjście na spacer z jednoczesnym pozostawieniem telefonu w kieszeni również daje odpocząć oczom. Robienie regularnych przerw od wszystkiego, co obciąża umysł, jest skutecznym sposobem, aby pozwolić mózgowi odprężyć się, przetworzyć informacje i naładować się na nowo.

4. Otocz się dźwiękiem i światłem

Pamiętaj, żeby dostosować oświetlenie do światła dziennego, a wieczorami zapewnić odpowiednie źródło ciepłego światła. Dodatkowo wybierz nastrojową muzykę, która będzie pasować do tego, co aktualnie robisz na komputerze.  

5. Zadbaj o wygodę

Pamiętaj, że twoje dłonie i nadgarstki są podatne na zmęczenie, jeśli nie są odpowiednio podparte. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w podkładkę pod nadgarstki i mysz z podkładką na kciuk. Dodatkowo warto pomyśleć o poduszce lędźwiowej do stabilizacji dolnej części pleców - ta wspiera naturalną krzywiznę kręgosłupa i pomaga utrzymać dobrą postawę. Równie ważne jest prawidłowe ustawienie i regulacja krzesła oraz podłokietnika - pozwoli to uniknąć bólu pleców i ramion. Zainwestuj w dobrej jakości krzesło z jak największą liczbą punktów regulacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Razer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy