Pad Xbox Series X będzie mniejszy, nadal z bateriami

​Razem z ujawnieniem szczegółów na temat konsoli Xbox Series X, Microsoft pokazał także nowy kontroler. Ten będzie w dużej mierze przypominał to, co znamy już z Xbox One, lecz jest kilka różnic, takich jak choćby mniejszy rozmiar ogólny obudowy oraz przeprojektowany "krzyżak" kierunkowy.

Jeśli o "krzyżaku" mowa, to będzie on składał się z dziewięciu segmentów - zamiast sześciu. Przyciski znajdujące się w rogach "krzyża" mają zapewnić lepszą obsługę w szerszej palecie gatunków gier. Całość nie będzie do końca nowością, ponieważ coś podobnego oferuje już linia padów Xbox Elite.

Najbardziej w oczy rzuca się chyba jednak całkiem nowy przycisk na samym środku urządzenia, a więc "Share". Jak można się domyślać, tutaj Microsoft poszedł śladem PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, pozwalając użytkownikiem dzielić się treścią za pomocą szybkiego wciśnięcia tego guzika na padzie.

Reklama

Jak zapewnia producent, kontroler zaprojektowano z myślą o Xbox Series X, lecz sprzęt będzie działał także na komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych, a nawet Xbox One. Jeśli o starszej konsoli mowa, to pady z niej mają natomiast działać także na Series X, co powinno pomóc użytkownikom.

Zamiast portu Micro-USB sprzęt będzie bazował na kablu USB-C. Jeśli oczywiście zdecydujemy się podłączyć bezprzewodowe urządzenie. To przyda się na przykład do naładowania akumulatorków lub kupowanej osobno, specjalnej baterii - w kwestii zasilania nic w tej generacji się nie zmienia.

Co interesujące, sprzęt będzie wspierał także funkcje Bluetooth Low Energy (BTLE), które przydają się specjalnie na laptopach, systemie iOS oraz urządzeniach mobilnych napędzanych Androidem. Wszystko to w celu zmniejszenia zapotrzebowania na prąd na przenośnych systemach i komputerach.

Pad będzie też mniejszy, co Microsoft tłumaczy chęcią dotarcia do szerszej grupy odbiorców, jako przykład wymieniając 8-letnie dziecko. Spusty są też bardziej zaokrąglone, a także otrzymały specjalną teksturę, która powinna zapobiegać ześlizgiwaniu się palców z urządzenia podczas akcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy