Reklama

Nvidia RTX 3080 Ti zaoferuje 20 GB pamięci?

​Zakup karty graficznej z rodziny RTX 3000 graniczy obecnie z cudem. Braki na półkach mają potrwać nawet do przyszłego roku, a wszystko wskazuje na to, że Nvidia szykuje już nowe model. Mowa o RTX 3080 Ti, wyposażonym rzekomo w 20 GB pamięci RAM, co wydaje się być potrzebne do grania w 4K.

W takiej sytuacji brak możliwości zakupu RTX 3080 wydaje się być dobrą sytuacją. Jeśli plotki się potwierdzą, być może korzystniejsze będzie poczekanie właśnie na model Ti... Zwłaszcza, że ten zapowiada się na całkiem poważne urządzenie, choć nadal dość zbliżone właśnie do RTX 3080.

Nvidia tradycyjnie wydaje rewizje Ti wkrótce po bazowym modelu. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że liczba jednostek obliczeniowych i taktowanie pozostają bez większych zmian, lecz zwiększy się właśnie pula pamięci - ze "skromnych" 10 GB w RTX 3080 do 20 GB w odświeżonym RTX 3080 Ti.

Reklama

To byłaby zapewne próba odpowiedzi na niedawną zapowiedź nowych kart graficznych od AMD. Te urządzenia wypadają całkiem sprawnie w porównaniu ze sprzętem "zielonych", między innymi właśnie w sferze dostępnej pamięci. Tymczasem wymogi pod tym względem są coraz wyższe.

Twórcy gry akcji Godfall ze studia Counterplay Games ogłosili niedawno, że do zabawy w 4K potrzebne będzie minimum 12 GB pamięci VRAM w karcie graficznej - a więc RTX 3080 odpada. Potrzebne będzie więc obniżenie rozdzielczości czy też skorzystanie z technologii DLSS od Nvidii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje