Reklama

Nvidia GeForce GTX 1060: Oficjalna zapowiedź

Kolejny raz przecieki okazały się prawdziwe i już wkrótce możemy spodziewać się rozszerzenia rodziny procesorów graficznych Nvidii o kolejnego GTX-a.

Znaczy - oficjalnie zapowiedziany. Z datą premiery i cenami! No to na szybko: Premiera - 19 lipca, cena: od 249 dolarów (czyli na nasze, po uwzględnieniu obecnego kursu i VAT-u - od 1222 zł).

Co ważne, jest to cena wersji z 6 GB pamięci RAM. Wersji z 3 GB, o której była mowa w przeciekach, nadal nie potwierdzono, więc być może Nvidia całkiem z niej zrezygnowała. Kruczek?

Wersja Founder's Edition będzie kosztowała 299 dolarów, czyli na nasze 1470 zł. Dostępna będzie jednak tylko na stronie Nvidii, do sklepów trafić mają natomiast wersje autorskie, najpewniej wycenione gdzieś pomiędzy tymi wartościami.

Reklama

Do tego potwierdzono również wydajność, podkreślając że GTX 1060 jest szybszy od GTX-a 980, a zużywa przy tym maksymalnie tylko 120 W. I jeszcze zdjęcie karty z widocznymi gniazdami zasilania (6 pin) oraz SLI (którego zgodnie z przeciekami brak).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy