Reklama

Nowe monitory z efektem 3D od Acera

​Acer ogłosił kilka nowości wśród produktów spod znaku SpatialLabs. Mowa o dwóch nowych monitorach, Acer SpatialLabs View i Acer SpatialLabs View Pro. Oba urządzenia to samodzielne 15,6-calowe monitory 4K, które można podłączyć do komputera, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do całego pakietu zalet technologii SpatialLabs - i to w formie przenośnego urządzenia.

Zarówno gracze, jak i twórcy docenią lekką konstrukcję urządzeń (poniżej 1,5 kg). Monitor można swobodnie zapakować do torby czy plecaka i zabrać na np. LAN party czy prezentację produktu. To, co z kolei docenią zwłaszcza twórcy, to pokrycie 100% palety kolorów Adobe RGB. Gracze natomiast docenią jasność na poziomie 400 nitów.

Acer SpatialLabs View oferuje użytkownikom całkowicie nową technologię stereoskopową 3D zaprojektowaną głównie z myślą o grach, natomiast Acer SpatialLabs View Pro to nie tylko technologia 3D, niezbędna do realizacji różnych wymagających projektów graficznych, lecz także inteligentne wzornictwo przemysłowe, stawiające na łatwość użytkowania, co przekłada się z kolei na lepszą jakość prezentacji.

Reklama

SpatialLabs TrueGame - stereoskopowa rozgrywka 3D za jednym kliknięciem

SpatialLabs TrueGame to nowa aplikacja, która wprowadza stereoskopowy obraz 3D do świata gier. Jest to możliwe dzięki temu, że gry są w większości przypadków tworzone z myślą o środowisku trójwymiarowym: programiści zawierają w kodzie informacje o głębi w każdej opracowanej scenie i w każdym obiekcie, który tworzą. SpatialLabs korzysta z tych informacji, by generować świat gry w stereoskopowym trybie 3D. Kiedy aplikacja trafi na rynek, dla każdej z ponad 50 współczesnych i klasycznych gier dostępny będzie specjalny, wstępnie skonfigurowany profil 3D, który umożliwi graczom wejście w świat swoich ulubionych gier tym razem w trybie 3D. Profile dla kolejnych tytułów będą dodawane na bieżąco.

Choć profile te zawierają cały szereg informacji, a optymalizacja każdego z nich wymaga znacznego nakładu pracy, sama platforma jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji TrueGame, wystarczy po prostu przejść do wybranego tytułu i nacisnąć przycisk ‘Play’. Aplikacja zajmie się resztą. Wszystkie niezbędne pliki gry zostaną uruchomione automatycznie w systemie użytkownika przy jednoczesnej aktywacji profilu TrueGame 3D, dzięki której gra uruchomi się w stereoskopowym trybie 3D.

Pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, obiekty - prawdziwie trójwymiarowe, a rozgrywka staje się bardziej porywająca. A wszystko to w czasie rzeczywistym, w płynnej jakości i bez konieczności używania specjalnych okularów. Urządzenie może służyć także jako standardowy monitor 4K.

SpatialLabs Go — transformacja treści 2D w stereoskopowe 3D

Opracowane przez firmę Acer rozwiązanie SpatialLabs Go korzysta ze sztucznej inteligencji, która umożliwia generowanie stereoskopowych treści 3D na bazie niemal wszystkiego, co można wyświetlić na pełnym ekranie. A wszystko to za naciśnięciem jednego przycisku. Zdjęcia wyskakują z ekranu, proste gry sieciowe stają się dużo bardziej wciągające i ekscytujące, a filmy (odtwarzane zarówno online, jak i offline) nabierają (dosłownie) nowego wymiaru — i to w czasie rzeczywistym. Co jednak najważniejsze, użytkownik może generować w ten sposób własne treści, korzystając do tego z własnych zdjęć czy nagrań video zapisanych na własnych urządzeniach. Po zaimportowaniu tych zasobów do systemu, można użyć oprogramowania SpatialLabs Go, by wygenerować ich symulacje w stereoskopowym trybie 3D.

Acer SpatialLabs View (ASV15-1B) będzie dostępny latem tego roku w cenie od 1,099 USD.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy