Reklama

Nintendo Switch: Świetne wyniki sprzedaży

Wygląda na to, że japoński koncern może w pewnym sensie odetchnąć z ulgą. Oferowany przez nich sprzęt spełnia oczekiwania konsumentów. Liczby nie kłamią.

Switch to największa premiera w historii Nintendo. I druga najlepsza od 1995 roku, jeśli chodzi o sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca od premiery. Kruczków jest jednak sporo.

Nintendo pochwaliło się bowiem danymi, które otrzymało od NPD Group, firmy zbierającej dane jedynie z USA, a nie z całego świata. Dlatego nie powinno dziwić, że rekord wynosi 906 000 egzemplarzy, podczas gdy PlayStation 4 osiągnęło wynik 2,1 miliona egzemplarzy w 14 dni, a Xbox One - ponad 2 miliony w 18 dni. Zarówno Sony jak i Microsoft podały jednak sprzedaż na całym świecie, a nie jedynie w USA.

Reklama

Przy okazji Nintendo pochwaliło się również, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild (która sprzedała się w większej liczbie kopii niż sama konsola!) zajęła dopiero drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier ostatniego miesiąca, przegrywając z... zresztą zobaczcie sami:

Patrząc jednak na powyższą listę, warto pamiętać, że uwzględnia ona jedynie fizyczne kopie, a pomija cyfrowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje