Reklama

Nintendo Switch - spore problemy w produkcji konsol

​Przestoje w produkcji dotykają nie tylko Microsoft i Sony. Także Nintendo nie dostarcza do sklepów tyle konsol, ile by chciało.

Japoński gigant planował wyprodukować w bieżącym roku fiskalnym (kończącym się w marcu 2022 r.) 30 milionów konsol Nintendo Switch. Ostatecznie do sklepów trafi łącznie około 24 milionów. Tak duża różnica między planami a rzeczywistością wynika z panujących nieustannie niedoborów półprzewodników. To podzespoły potrzebne do tworzenia wszelkiego rodzaju sprzętów elektronicznych - nie tylko konsol, ale także samochodów czy maszyn.

Serwis Nikkei Asia donosi, że Nintendo chciało w bieżącym roku fiskalnym dostarczyć rekordową liczbę konsol z powodu trwającej cały czas pandemii koronawirusa. Obecna sytuacja skłoniła wiele osób do pozostania w domach, a jedną z ulubionych rozrywek podczas lockdownów okazywała się rozgrywka na konsolach. Popyt na Switcha - który przecież już wcześniej był bardzo wysoki - w ostatnich latach wyraźnie wzrósł.

Reklama

Jednak z powodu niedostatecznych dostaw półprzewodników - i tym samym konsol do sklepów - wyniki sprzedaży Switcha w bieżącym roku fiskalnym są wyraźnie gorsze niż w ubiegłym. Według serwisu Famitsu we wrześniu spadek wyniósł aż 37 proc.

Nintendo chciało sprzedać w tym roku fiskalnym 25,5 miliona konsol. To zdecydowanie mniej niż sprzedano w roku ubiegłym (28,83 miliona). Jeśli sytuacja związana z produkcją półprzewodników się utrzyma, w kolejnym okresie rozliczeniowym możemy spodziewać się kolejnego spadku wyników.

A według takich gigantów, jak IBM czy Toshiba, problemy w dostawach półprzewodników utrzymają się na pewno do 2023 roku włącznie. Z czasem sytuacja powinna być coraz lepsza, ale raczej nie unormuje się całkiem wcześniej niż w 2024.

Osoby, które chcą kupić nowy model konsoli Nintendo - Switch OLED - muszą przygotować się na polowanie. Urządzenie cieszy się dużą popularnością, więc gdy tylko pojawia się w ofercie którejś z popularnych sieci sklepów, znika z niej w mgnieniu oka. Jego oficjalna cena to 1699 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje