Reklama

Nintendo Switch Pro jeszcze w tym tygodniu?

​Całkiem prawdopodobne, że w ciągu najbliższych kilku dni nowa wersja konsoli Nintendo trafi do przedsprzedaży.

Nintendo Switch Pro to doskonały przykład tajemnicy poliszynela. Japoński gigant nie powiedział jeszcze niczego oficjalnie na temat nowej wersji swojej konsoli, tymczasem chyba każdy, kto czyta serwisy growe, wie, że ta już powstaje. Co więcej, wygląda na to, że jej premiera jest bliżej niż się wydawało. Jeszcze w tym tygodniu Nintendo Switch Pro może zostać oficjalnie zaprezentowany i trafić do przedsprzedaży.

Centro Leaks to wiarygodny profil specjalizujący się w informowaniu o różnego rodzaju wyciekach. W przeszłości na jego łamach przeczytaliśmy po raz pierwszy m.in. o remake'ach Pokemon Diamon oraz Pokemon Pearl. Jeśli i tym razem osoby za niego odpowiedzialne napisały prawdę, już 4 czerwca możemy oczekiwać oficjalnej zapowiedzi Nintendo Switch Pro i przygotowywać się na składanie przedpremierowych zamówień (choć nie wiadomo, czy od razu także w Polsce).

Reklama

Pierwsza wzmianka na temat nowej wersji Switcha pojawiła się na łamach portalu Bloomberg. Nieco później serwis ResetEra podzielił się z czytelnikami rzekomymi danymi technicznymi ulepszonej konsoli. Z kolei niedawno Bloomberg poinformował, że Nintendo najprawdopodobniej zaprezentuje konsolę jeszcze przed E3 (które odbędzie się w dn. 12-15 czerwca), tak aby deweloperzy podczas targów mogli pokazać tworzone z myślą o niej gry.

Nintendo Switch Pro ma mieć takie same wymiary, jak pierwsza wersja konsoli, ale prawdopodobnie zostanie wyposażona w 7-calowy wyświetlacz OLED (do tej pory 6,2 cala), zapewniający lepszą kolorystykę oraz głębszą czerń. Urządzenie po zadokowaniu da możliwość zabawy 4K dzięki funkcji DLSS (w porównaniu do 1080p w oryginale). Niewykluczone, że podwyższona zostanie także rozdzielczość w wersji handheldowej (mówi się o 1080p).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy