Reklama

Nintendo planuje nowe modele konsoli Switch na 2019 rok

​Nintendo planuje wydać w przyszłym roku nowe modele hybrydowej konsoli Switch - wynika z informacji opublikowanych przez finansowy dziennik The Wall Street Journal, pozyskanych od dostawców komponentów. Celem japońskiej korporacji jest podtrzymanie zainteresowania.

Oryginalny Switch nadal sprzedaje się świetnie, ale nie bije już rekordów w sklepach, jak było w miesiącach zaraz po debiucie. Również cena akcji spółki na giełdzie w Tokio przestała rosnąć w gwałtownym tempie. Wszystko to sprowadza się do jednego wniosku - czas na coś nowego.

Jak dodaje dziennikarz WSJ, samo Nintendo nie jest jeszcze pewne, jakie nowości i aktualizacje uwzględni w potencjalnych, nowych modelach konsoli i zastanawia się obecnie nad kilkoma możliwościami. Jednym z pomysłów jest podobno nowy wyświetlacz, uwzględniający najnowsze rozwiązania w technologii LCD. OLED nie wchodzi jednak w grę.

Reklama

To pozwoliłoby zmniejszyć rozmiar, poprawić jasność oraz usprawnić zapotrzebowanie na energię, co jest kluczowe w przypadku trybu przenośnego. Jeśli mowa o datach, to nowe urządzenia powinny zadebiutować w drugiej połowie 2019 roku, lecz być może już latem.

Od czasu premiery w marcu 2017 roku Nintendo sprzedało już 19,7 milionów urządzeń, co stanowi bardzo dobre tempo, porównywalne z dokonaniami Sony w przypadku PS4. Założenia korporacji mówią o osiągnięciu poziomu 20 mln do marca 2019 roku, co wydaje się być bardzo osiągalne, zwłaszcza w obliczu debiutu popularnego Super Smash Bros. Ultimate w grudniu.

Zaktualizowane, mocniejsze wersje konsol nie byłby oczywiście niczym nowym na współczesnym rynku. Podobne odświeżenie podzespołów przeprowadził już Microsoft oraz Sony, więc Switch 2.0 nie byłby niczym specjalnie kontrowersyjnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy