Reklama

Nintendo króluje na rynku konsol do grania pod względem sprzedaży

​Najświeższe raporty mówią jasno: Nintendo Switch jest najchętniej sprzedawaną konsolą na rynku w Stanach Zjednoczonych. Produkty od Xboxa i PlayStation nadal w największym stopniu cierpią na brakach magazynowych i problemach z łańcuchem dostaw.

Listopad to miesiąc, który cyklicznie co rok sprzyja wysokim wynikom sprzedażowym wszelkim urządzeniom elektronicznym, ze względu na liczne wyprzedaże. USA jest pod tym względem kolebką za sprawą Święta Dziękczynienia oraz wydarzeniach, takich jak Black Friday i Cyber Monday.

Raporty wskazują, że w minionym miesiącu konsole z serii Nintendo Switch, Switch Lite oraz Switch OLED sprzedały się w ilości 1,13 milionów sztuk w samych Stanach Zjednoczonych.

Nintendo króluje w sprzedaży konsol, choć sytuacja na rynku nie jest pozytywna

Oznacza to tyle, że na ostatnie 36 miesięcy, 35 z nich należało pod względem sprzedażowym do Nintendo. Jedynie wrzesień bieżącego roku trafił na konto PlayStation. Zliczając sumaryczną sprzedaż, Switch sprzedał się łącznie w ilości 94 milionów jednostek. Warto dodać, że konsola ta zadebiutowała na rynku 4,5 roku temu.

Reklama

Pomimo powyższego sytuacja na rynku konsol do grania nie napawa optymizmem, o czym wspomniał sam prezes Nintendo - Shuntaro Furukawa, twierdząc że przedsiębiorstwo z siedzibą w Japonii nie będzie w stanie wyprodukować wystarczającej, docelowej ilości produktów, tak by sprostać zapotrzebowaniu na cały rok 2021.

Od dłuższego już czasu problemy magazynowe i kłopoty z łańcuchami dostaw istotnie odbiły się na wszystkich rynkach, szczególnie tych związanych z szeroko pojętym sprzętem elektronicznym. Dział konsol do grania nie jest więc wyjątkiem tej newralgicznej i kłopotliwej kwestii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje