Reklama

NES Classic: Opcje trybu wyświetlania

Odświeżona odsłona kultowej konsoli Nintendo raczej nie należy do typowych "nabijaczy kasy" - twórcy rzeczywiście postarali się, aby konsumenci byli usatysfakcjonowani.

NES Classic, niby-konsolka od Nintendo, na której znajdzie się 30 wielkich klasyków z NES-a/Famicoma/Pegasusa/innych famiklonów, będzie miało różne tryby wyświetlania obrazu dla bardziej wymagających użytkowników.

NES Classic z początku wydawał się ruchem podobnym do tego, co robią półżywi, byli producenci konsol - Atari i Sega. Wygląda jednak na to, że będzie miał nie tylko znacznie lepszą bibliotekę gier, ale też trochę więcej fajnych opcji.

Konsolę do telewizora podłączymy przez HDMI, więc o kompatybilność ze współczesnymi telewizorami i obraz ostry jak żyleta obawiać się nie musimy. Ale to nie wszystko. Jak mówi Julie Gagnon z Nintendo of Canada: "Możemy grać przez HDMI, ale będą różne tryby wyświetlania - tryb symulujący aspekt retro starych ekranów CRT, tryb 4:3, a także tryb "pixel perfect", który wyświetlać będzie każdy piksel jako kwadrat".

Reklama

Nie zapominajmy też o save pointach, które Nintendo oferuje już w starszych tytułach na swoich głównych konsolach: "Tak, będą permanentne punkty zapisu i natychmiastowe, tymczasowe sejwy, które będzie można wczytywać. I dotyczy to każdej z 30 gier, więc nie musimy się przejmować tym, że nie mamy hasła ani zaczynaniem gry od początku".

Bosko. Ok. 250 zł, 11 listopada. Chyba trochę głupio nie wziąć.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje