Reklama

Na sprzedaż PS5 wpływ może mieć kolor konsoli uważa analityk – uważa analityk

​Zdaniem japońskiego analityka o ewentualnym sukcesie PlayStation 5 może nie zdecydować jego moc, a kolor obudowy. Jeżeli Sony zdecyduje się na biały wariant, wówczas istnieje ryzyko odnotowania gorszych wyników sprzedaży.

Premiera PlayStation 5 dopiero przed nami, zaś sama konsola zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, jeśli na ten plan nie wpłynie pandemia koronawirusa, co aktualnie jest bardzo mało prawdopodobne. Niektórzy eksperci zastanawiają się, jakie czynniki mogą wpłynąć na wysoką lub niską sprzedaż piątki, i podczas gdy wszyscy uwagę koncentrują na podzespołach urządzenia, tak analityk z firmy Ace Research postanowił zaskoczyć, twierdząc, że na sprzedaż PS5 wpływ może mieć... jego kolor.

Hideki Yasuda przypuszcza, że jeśli konsola będzie identycznego koloru jak zaprezentowany kontroler, wówczas wzbudzi mniejsze zainteresowanie ze strony kupujących. Ekspert swoją teorię opiera na przykładzie Nintendo Wii, które posiadając biały kolor obudowy nie sprzedało się tak dobrze, bowiem gracze woleli poważniejszą czarną wersję.

Reklama

Takową grupę poważnych odbiorców ma właśnie w ocenie analityka marka PlayStation. Nie zmienił on natomiast swoich prognoz dotyczących sprzedaży PS5, które do końca marca 2021 roku rozejdzie się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, z kolei między kwietniem 2021 a marcem 2022 roku znajdzie następne 15 mln nabywców.

Z pewnością zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X zechcą przekonać do siebie nie tylko wyglądem, ale również potencjałem mocy, w czym pomoże m.in. zaprezentowany ostatnio silnik Unreal Engine 5, który u niektórych fanów nowinek technologicznych wywołał opad szczęki. Szef Epic Games, Tim Sweeney, dewelopera odpowiedzialnego za engine, przyznał, iż jego studio ściśle współpracuje z Sony, by dostosować narzędzie do nowej generacji konsol.

Co ciekawe, powiedział on, że nadchodzi zmierzch czasu doczytywania się tekstur oraz geometrii terenu. Oczywiście ogromną rolę odegra w tej sytuacji dysk SSD, który ma być najlepszy ze wszystkich modeli dedykowanych komputerom. Sweeney uważa, że PlayStation 5 pozwoli rozwinąć się rynkowi PC, gdyż powstanie nowy punkt odniesienia.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy