Reklama

MSI GE70 - laptop dla wymagających graczy

Laptopy już od dawna są nie tylko przenośnymi narzędziami do pracy. Łączą w sobie różne funkcje, w zależności od wymagań i potrzeb potencjalnego użytkownika. Ostatnio do naszej redakcji trafił MSI GE70. Sprzęt z wyższej półki, stworzony z myślą o graczach.

Górna pokrywa laptopa posiada futurystyczny wzór, który od razu nadaje sprzętowi agresywnego charakteru i sygnalizuje, że w środku czai się bestia. Po lewej stronie obudowy znajdziemy różnego rodzaju porty: gniazdo blokady Kensingtona, gniazdo zasilania, otwory wentylacyjne, złącze HDMI, 2x wejście USB 3.0, wejście dla mikrofonu, wyjście słuchawkowe i czytnik kart pamięci. Po prawej stronie z kolei znajdują się: 2x wejście USB 2.0, napęd DVD, złącze VGA i gniazdo LAN. Z przodu obudowy znajdują się diody sygnalizujące prace różnego rodzaju podzespołów.

Reklama

Po otwarciu laptopa od razu można zauważyć, że jego przeznaczeniem jest właśnie korzystanie z wszelkiego rodzaju dobrodziejstw interaktywnej rozrywki. Od razu rzuca się w oczy duża matryca 17.3" LED, która pozwala wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli (Full HD). Istotną jej właściwością jest matowa powłoka, która niweluje odbicia światła, więc możliwa jest praca i zabawa w warunkach oświetleniowych, których nie sprostają laptopy z błyszczącym ekranem. Kolory są przez to minimalne mniej żywe, ale coś za coś - matowość matrycy jest tak naprawdę dużą zaletą tego sprzętu.

MSI GE70 wyposażono w klawiaturę firmy SteelSeries i trzeba przyznać, że niestety jest to największy mankament tego bardzo solidnego sprzętu. Nie do końca można wyczuć skok klawiszy, przez co pisząc można gubić znaki, jeśli nie wciskamy ich odpowiednio mocno. Na plus klawiatury można zaliczyć wklęsłe wyprofilowanie klawiszy, jednak trochę szkoda, że w przypadku klawiatury w MSI GE70 producent nie zastosował własnych rozwiązań technologicznych.

Poniżej klawiatury mieści się klasyczny touchpad o chropowatej powierzchni. Korzystanie z niego nie sprawia problemów, a do dużego skoku przycisków funkcyjnych tego elementu spokojnie można się przyzwyczaić. Oczywiście nie brakuje także kamerki umieszczonej nad ekranem (30 klatek na sekundę, rozdzielczość 1280x720).

Nad klawiaturą znajdują się podświetlane przyciski szybkiego dostępu: włączanie/wyłączanie WiFi; włączanie/wyłączanie ekranu; przycisk Cooler Boost (włączający maksymalne obroty wentylatora), przycisk P1 (uruchamiający zdefiniowaną wcześniej aplikację), a także przycisk sygnalizujący aktywność karty graficznej Nvidia GeForce GT 650M (prócz niej laptop posiada także zintegrowaną z procesorem kartę graficzną HD Graphics 400, która znajduje zastosowanie przy okazji mniej obciążających prac, co wydłuża czas pracy baterii).

Dodatkowo po obu stronach umieszczono głośniki - jest ich w sumie cztery, dwa nad klawiaturą i dwa w dolnej części przodu obudowy. Jak na głośniki z laptopa, jakość wydobywającego się dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie.

Od strony komponentów MSI GE70 to wysoka półka technologiczna, wystarczająca, żeby swobodnie grać w nowe produkcje. Komputer wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i7-3610QM 2.3 GHz, obsługujący do 8 wątków. Na jego pokładzie znajduje się 8 GB pamięci RAM DDR3. Sprzęt - tak jak już wcześniej pisaliśmy - prócz zintegrowanej grafiki posiada także kartę Nvidia Geforce GT 650M z 2GB pamięci GDDR5. Do dyspozycji użytkowników przeznaczono dysk twardy Hitachi Traveler 750 GB 7200 obr/min.

Podsumowując, MSI GE70 to laptop dla graczy, który od razu przyciąga uwagę. I nie chodzi w tym przypadku jedynie o futurystyczny design, ale przede wszystkim o to, co może zaoferować potencjalnym użytkownikom. Ogromnymi zaletami sprzętu są matowa matryca potrafiąca wyświetlać obraz Full HD, a także specyfikacja techniczna z naciskiem na bardzo dobry procesor, kartę graficzną i dużą ilość pamięci RAM. Do tego dochodzi masa mniej lub bardziej potrzebnych złącz i funkcjonalności. Jedynym sporym niedociągnięciem jest tak naprawdę "importowana" klawiatura, która czasem potrafi zawieść. Mimo tego MSI GE70 to z pewnością laptop, który jest godny polecenia, szczególnie graczom. Koszta zakupu sprzętu w tym momencie to ok. 3300 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje