Reklama

Microsoft uspokaja: Xbox Series X bez integracji z Facebookiem

​Microsoft zdecydował się na sprzedaż serwisu Mixer, przekazując swoją streamerską inicjatywę wprost w ramiona sieci Facebook. Taki ruch wywołał pewien niepokój wśród graczy oczekujących na Xbox Series X. Czy Facebook będzie zintegrowany w interfejs konsoli? Czy dostępny będzie Twitch?

Takie pytania zaczęły gromadzić się w coraz większej liczbie zaraz po ogłoszeniu losu Mixera. Obawy były na tyle silne, że skłoniły do zabrania głosu najważniejsze osoby w dziale Xbox, włącznie z szefem, Philem Spencerem. Ten uspokaja, że nie ma żadnych planów na szerszą integrację z Facebookiem.

"Czy koniec Mixera oznacza, że Xbox ma plany na umożliwienie szybkiego streamowania za pomocą innych aplikacji, jak Twitch? Czy jesteście otwarci na tworzenie innych aplikacji do streamowania, by dać graczom możliwość wyboru?" - zainteresował się jeden z użytkownik serwisu Twitter.

Reklama

"Tak, absolutnie chcemy dać graczom możliwość wyboru, jeśli mowa o tym, gdzie chcą transmitować swoją rozgrywkę" - odparł sam Phil Spancer. To nie był jednak koniec niepewności, ponieważ pojawiły się także inne pytania. Czy - na przykład - Xbox zamierza dzielić się naszymi danymi?

"Z całą pewnością nie zamierzamy tego robić teraz i nie mamy takich planów na przyszłość. Dostałem kilka takich pytań. Pozostajemy zaangażowani w szanowanie waszej prywatności i danych osobistych" - dodaje popularny Larry "MajorNelson" Hryb, już w serwisie społecznościowym Reddit.

Czy przejęcie Mixera przez Facebook oznacza, że standardowa integracja służąca do streamowania w tym serwisie zostanie po prostu zastąpiona przez nowego właściciela, Facebook Gaming? "Odpowiedź brzmi: nie" - zapewnił Hryb pod kolejnym pytaniem na temat przyszłości usługi.

Wygląda więc na to, że sytuacja nie ulegnie zmianie po zakupie Mixera przez Facebook. Gracze powinni otrzymać standardowy zestaw opcji, a więc możliwość streamowania także w popularnym serwisie Twitch, ale także w innych, takich jak Facebook Gaming, a zapewne także w YouTube.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy