Reklama

Microsoft i Nintendo dogadują współpracę?

Ostatnie Nintendo Direct było całkiem interesujące, jednak wychodzi na to, że było to tylko preludium do naprawdę wielkich ogłoszeń.

Według źródeł serwisu jeuxvideo.com przedstawiciele Microsoftu oraz Nintendo od jakiegoś czas spotykają się w siedzibie tej pierwszej firmy, dogadując przyszłą współpracę. Zresztą pierwszą jej oznaką ma być nadchodzący switchowy port Hellblade: Senua’s Sacrifice, tytułu stworzonego przez należące obecnie do Microsoftu studio Ninja Theory. Według nowych informacji na konsolę Japończyków mają zawitać także Ori and the Blind Forest oraz Cuphead.

Kolejne wieści są jeszcze bardziej intrygujące. Podobno już w tym roku Switch ma dostać możliwość odtwarzania gier przez Xbox Game Pass oraz XCloud. Omawiana jest również możliwość przeniesienia na konsolę Nintendo którejś z wielkich marek Amerykanów: Gears of War, Halo lub Forzy. Źródła donoszą także, że tytuły autorstwa Rare, starego kumpla japońskiej firmy, mają duże szanse na konwersje. Zapytani o to, czy współpraca przebiegnie też w drugą stronę, czyli czy hity Wielkiego N pojawią się na konsolach Wielkiego M, informatorzy nabierali wody w usta.

Reklama

Interesujące jest to, że żadne ze źródeł nie wspomniało o Scaleboundzie, na temat którego ostatnio dużo się spekulowało - plotki głoszą, że ma zostać wskrzeszony jako exclusive na Switcha. Tak czy owak oficjalnych informacji możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach, chociaż pewnie większość konkretów zostanie zachowana na czerwcowe E3. Wygląda więc na to, że jeżeli wszystkie ostatnie doniesienia się potwierdzą, czekają nas najciekawsze targi od lat.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje