Reklama

Mad Catz R.A.T.1 - takiej myszki jeszcze nie było

Gdyby tak powiększyć Mad Catz R.A.T.1, to można by pomyśleć, że nie jest to mysz komputerowa, a futurystyczny dron.

Firma Mad Catz już od dawna zaskakuje nas designem swoich urządzeń, ale tym razem poszła jeszcze o krok dalej i zaprezentowała myszkę, która jest wprost stworzona do jej modyfikowania. Zawodowi gracze - ale także osoby, które po prostu dużo grają - z pewnością docenią możliwości, jakie daje ten model.

Obudowa Mad Catz R.A.T.1 została zaprojektowana na bazie trójnogu, z którego wychodzą: sensor z przyciskami oraz podstawka pod nadgarstek. Tę ostatnią można regulować, dostosowując do swojej dłoni i upodobań, ale na tym zakres modyfikacji się nie kończy. Mad Catz na stronie internetowej udostępniło bowiem pliki CAD z modelem obudowy R.A.T.1. Korzystając z nich, można samodzielnie zmodyfikować kształt myszy albo zaprojektować jej konstrukcję od podstaw, a następnie wydrukować na drukarce 3D.

Reklama

Zamysł producenta jest taki, aby gracze sami tworzyli coraz to nowe, ciekawe projekty, a następnie udostępniali je innym. Co prawda nie zorganizowano jeszcze żadnego konkursu na najciekawszy design, ale pomimo tego można spodziewać się, że spora liczba modderów będzie chwalić się swoimi pomysłami. Jedyny problem - dostępność do drukarek 3D, która w dalszym ciągu jest bardzo słaba.

A jak prezentuje się Mad Catz R.A.T.1 od strony technicznej? Mysz jest bardzo lekka (waży raptem 50 gramów), co niektórym przypadnie do gustu, a innym nie. Według nas, to optymalny ciężar, choć przydałaby się prosta możliwość dociążenia jej, np. poprzez dołożenie ciężarków.

Mysz wyposażono w sensor optyczny Pixart PMW3320, odznaczający się maksymalną rozdzielczością do 3500 DPI, którą można regulować dynamicznie. Na tle konkurencji nie jest to może zachwycający wynik, ale w praktyce Mad Catz R.A.T.1 okazuje się bardzo precyzyjny. Myszka posiada sześć programowalnych przycisków - to powinno w zupełności wystarczyć większości graczy.

Mad Catz R.A.T.1 to mysz, która wyprzedza nasze czasy. Entuzjaści moddingu będą nią zachwyceni, gdyż daje im naprawdę szerokie możliwości. Jednak dla przeciętnego gracza będą one zupełnie nieprzydatne, głównie przez słaby dostęp do drukarek 3D. Cieszy nas natomiast to, że Mad Catz podejmuje takie próby, bo wiemy, że za jakiś czas stosowane przez nich rozwiązania staną się bardziej powszechne. Stworzenie własnej myszki niemal od podstaw, a następnie wydrukowanie jej w domowym zaciszu - czy to nie brzmi świetnie?!

Poniżej zbieramy kilka danych dotyczących Mad Catz R.A.T.1:

  • Waga: 50 gramów
  • Sensor: Pixart PMW3320
  • Szkielet w kształcie trójnogu
  • Odłączany moduł sensora
  • Regulowana podpórka na nadgarstek
  • 6 programowalnych przycisków
  • Wsparcie dla drukarek 3D
Dowiedz się więcej na temat: Mad Catz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje