Reklama

Lioncast LX50 - test słuchawek

​Niemiecki producent Lioncast ciągle rozszerza swoją ofertę asortymentu stworzonego z myślą o graczach. Niedawno do naszej redakcji trafiły słuchawki Lioncast LX50.

Całość mieści się w dość prostym pudełku. Jest oczywiście solidne, ale jego stylistyka bardziej pasuje do słuchawek biurowych niż sprzętu dla graczy. Na przedzie opakowania zawarto informację o tym, iż produkt jest kompatybilny z pecetami, komputerami Apple oraz popularnymi konsolami - PlayStation 4 oraz Xbox One. Z tyłu znajdziemy podstawowe informacje o zakupionym sprzęcie w kilku językach. W zestawie umieszczono mikrofon, kabel audio oraz dodatkowo jedną parę poduszek od nauszników.

Słuchawki na pierwszy rzut oka wydają się być solidne. Po dłuższym testowaniu sprzętu możemy śmiało powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Lioncast LX50 wykonano z twardej gumy i metalu. Mimo dość dużej konstrukcji, sprzęt nie jest zbyt ciężki. Całość wraz z okablowaniem waży 350 gramów. Jedynym minusem, który może uwidocznić się podczas dłuższych rozgrywek, jest delikatny ucisk.

Reklama

Zestaw utrzymany jest w czarno-czerwonych, matowych odcieniach. Na zewnętrznej stronie nauszników pojawia się logo producenta, a po wewnętrznej - nazwa firmy. Na kablu audio znajduje się pilot do włączenia i wyłączenia mikrofonu, który posiada dodatkowo możliwość regulacji poziomu głośności słuchawek. Dolna część kabla została zakończona dwiema wtyczkami jack. Oznaczono je kolorami, aby łatwiej było odróżnić kabel do mikrofonu oraz słuchawek. Mikrofon umieszczono na elastycznym pałąku oraz wykończono dodatkową powłoką z pianki.

Z racji tego, że Lioncast LX50 jest zestawem słuchawkowym stworzonym z myślą o gamingu, nie nastawialiśmy się na jakość dźwięku charakterystyczną dla zestawów studyjnych. Jednak byliśmy bardzo zaskoczeni tym, co usłyszeliśmy podczas testów, oczywiście pozytywnie. W każdym rodzaju gier odgłosy, jak również muzyka brzmią naprawdę świetnie - głęboko, basowo, czysto. Wszystkie tony harmonijnie się ze sobą zgrywają. Z kolei w FPS-ach (szczególnie sieciowych) docenisz precyzję, z jaką Lioncast LX50 przekazuje dźwięki otoczenia. Błyskawicznie i bez najmniejszego problemu zlokalizujesz, gdzie znajduje się najbliższy wróg. Słuchawki radzą sobie całkiem nieźle także podczas słuchania muzyki, i to niezależnie od wybranego gatunku. Nie jest to produkt dedykowany melomanom, ale jeśli tylko nie uważasz się za takiego, możesz potraktować Lioncast LX50 jako zestaw naprawdę uniwersalny. Oczywiście nie możemy zapomnieć o mikrofonie. Ten wykorzystany w Lioncast LX50 sprawdza się bez zarzutu.

Lioncast LX50 posiada wszystko to, co powinny posiadać słuchawki gamingowe wysokiej klasy. Jest to zestaw bardzo praktyczny dzięki swojej uniwersalności oraz modułowości. Sama konstrukcja jest stosunkowo solidna i posiada szeroki wachlarz dopasowania do własnych możliwości. Cena? Nieco ponad 200 złotych. To naprawdę uczciwa kwota, jak na produkt tej jakości!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama