Reklama

Konsola Mad Box nabiera kształtów

​W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że brytyjskie Slightly Mad Studios, ostatnio twórcy wyścigowej serii Project Cars, zamierzają wkroczyć na wymagający rynek dedykowanych konsol do gier, oferując własne urządzenie o nazwie Mad Box. Zaprezentowano już pierwsze projekty sprzętu.

Pierwsze ilustracje Ian Bell - dyrektor generalny firmy - zaprezentował za pośrednictwem serwisu społecznościowego Twitter już następnego dnia po ogłoszeniu inicjatywy. Projekty wypadły jednak fatalnie, z dziwnymi kształtami i kolorami, zapowiadając się wyjątkowo mało ustawnie pod telewizorem.

Gracze porównali całość do specyficznego modelu suszarek do dłoni, jakie znaleźć można w toaletach publicznych. Przyjęcie można było określić jako co najmniej chłodne, lecz obserwatorzy wydawali się zapominać, że mowa o wyjątkowo wstępnych pomysłach na sprzęt, który ma debiutować za trzy lata.

Reklama

Dlatego też Bell zareagował kilka dni później, pokazując już zdecydowanie odmienne koncepcje, całkowicie różne od tych pierwszych. To wydaje się tylko potwierdzać, że wygląda urządzenia jest obecnie bardzo otwartą kwestią i do debiutu konsoli wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Tym razem postawiono na dość kreatywny sześcian, który rozsuwałby się w trybie "performance" i dysponował nawet specjalną rączką do transportu. Drugi z projektów ot już nieco bardziej standardowy prostokąt, przypominający nieco auto wyścigowe, z interaktywnym wyświetlaczem.

Nazwa Mad Box to nie tylko nawiązania do nazwy studia budującego sprzęt, ale także - jak dodał menedżer na Twitterze - do jego mocy. Ta ma być wprost "szalona", pozwalająca uzyskać 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K, lub też 120 FPS na oko w tytułach rzeczywistości wirtualnej.

Poza sprzętem potrzebne jest też oprogramowanie i kompletny ekosystem. W tym celu powstaje podobno "całkowicie darmowy silnik deweloperski", który będzie miał na celu zachęcenie twórców do produkcji gier na Mad Box. Nie jest obecnie jasne, na jakim systemie operacyjnym oprze się sprzęt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy