Reklama

Kierowca Amazona zwolniony, bo nie dostarczył PS5

​Brytyjska sieć sklepów Amazon poinformowała, że nie zamierza już współpracować z kurierem, który odjechał w nieznanym kierunku z konsolą PlayStation 5, którą miał dostarczyć do klienta. Kierowcę i jego niecny występek uchwyciła kamera pani Jenni Walker, która kupią sprzęt na urodziny syna.

W rozmowie z serwisem Eurogamer pani Walker wyjaśnia, że jej syn - który świętował 16. urodziny w dniu premiery PS5 w UK - nie chciał, by kierowca miał jakieś problemy z powodu swojego występku. Takie podejście wydaje się bardzo dobrze świadczyć o nastolatku, ale Amazon był nieubłagany.

Warto pamiętać, że w Wielkiej Brytanii przesyłki z Amazona dostarczać może niemal każdy zainteresowany, za pośrednictwem programu Amazon Flex. Nie jest obecnie jasne, czy tak właśnie było w opisywanej sytuacji, czy też mówimy o pracowniku jakiejś zorganizowanej firmy kurierskiej.

Reklama

Materiał wideo z domowej kamery pokazuje, jak mężczyzna wyjmuje pudło w rozmiarach PlayStation 5 z furgonetki. Po dostarczeniu innych pakunków kierowca ładuje karton z powrotem do samochodu i odjeżdża. Rodzina skontaktowała się z Amazonem, co oczywiście nie pomogło w żaden sposób.

Sklep obiecał, że zbada sprawę, lecz później po prostu zwrócił pieniądze. Biorąc pod uwagę, że na kolejne dostawy PlayStation 5 możemy poczekać do przyszłego roku, nie jest to zbyt pozytywne rozwiązanie sytuacji. Walkerom zaoferowano także kupon: najpierw 5, a potem 50 funtów.

Córka państwa Walkerów pojechała jednak do magazynu Amazona i zażądała spotkania z szefem, pokazując mu także materiał wideo. Ten potwierdził, że mężczyzna jest jednym z jego pracowników i obiecał, że zostanie zwolniony. "Mamy bardzo wysokie standardy dostaw" - żartuje rzecznik firmy.

Walkerom pozostało szukać innego źródła konsoli. Rodzina stara się podobno omijać eBay, gdzie ląduje wiele konsol tego typu. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że Walkerowie kupiliby... właśnie swoje zamówienia, choć oczywiście już w dużo większej cenie. Brzmi mało zachęcająco.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy