KFA2 z kartami graficznymi GeForce RTX 4070

Wczoraj poznaliśmy szczegóły dotyczące najnowszej karty graficznej GeForce RTX 4070 Founders Edition, ale było wiadome, że na tym się nie skończy. KFA2 powiadomił właśnie, że z okazji premiery kolejnego układu, bazującego na rdzeniu Ada Lovelace, wprowadza na rynek kilka autorskich wersji tego GPU.

Na liście kart graficznych KFA2, bazujących na układzie GeForce RTX 4070 znajdziemy wersje Extreme Gamer oraz 1-Click OC 3X, czyli typowe dla tego producenta wersje chłodzenia. Oba te warianty posiadają oczywiście niemal identyczną specyfikację, różniącą się zaledwie nastawami rdzenia, ale jak to zawsze bywa, diabeł tkwi w szczegółach.

KFA2 GeForce RTX 4070 Extreme Gamer

Wersja Extreme Gamer podzielona została na trzy warianty kolorystyczne - czarny, biały oraz różowy. Wszystkie wyposażono w rdzeń Ada Lovelace AD104, w którym upakowano 35,8 mld tranzystorów, 5888 jednostek CUDA, 184 TMU oraz 64 ROP. Taktowanie rdzenia w tym wypadku różni się nieco od podstawowego modelu Founders Edition produkcji NVIDIA. Referencyjny wynosi bowiem 2475 MHz, a w wersji KFA2 EG 2550 MHz. Układ bezpośrednio współpracuje z 12-gigabajtami pamięci GDDR6X i jest kompatybilny z oprogramowaniem Xtreme Tuner Plus.

Reklama

Maksymalne TGP wersji Extreme Gamer jest nieco wyższe, bo wynosi 215 W, ale na pokładzie nie znajdziemy 12-pinowego złącza 12VHPWR, ponieważ producent zdecydował się tu umieścić zwykłe, znane wszystkim, pojedyncze 8-pin. Jest to oczywiście możliwe ze względu na niesłychanie wysoką sprawność energetyczną tejże karty graficznej. Extreme Gamer jest konstrukcją 2,5-slotową, a za chłodzenie całej elektroniki odpowiada rozbudowany system rurek cieplnych i radiatorów oraz trzy wentylatory z serii WINGS. Wszystkie wersje Extreme Gamer są wyposażone w podświetlenie ARGB.

KFA2 GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X

Specyfikacja wersji 1-Click OC 3X się niemal nie zmienia. Nadal mamy do czynienia z rdzeniem Ada Lovelace AD104, gdzie upakowano 35,8 mld tranzystorów, 5888 jednostek CUDA, 184 TMU oraz 64 ROP. Zmniejszeniu uległo natomiast taktowanie rdzenia, które w tej wersji wynosi 2505 MHz, czyli o 30 MHz więcej niż w wariancie Founders Edition.

Tak, jak w wersji EG, wersja 1-Click OC 3X wyposażona została w jedno złącze 8-pin, dlatego nie trzeba martwić się o kompatybilność ze starszymi zasilaczami. Nie wymagana jest żadna przejściówka. Za chłodzenie elektroniki odpowiada zestaw trzech ciepłowodów oraz gęsto użebrowany radiator, a za samo rozpraszanie ciepła z układu, trzy 92-milimetrowe wentylatory WINGS.

W dniu premiery karta GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X będzie dostępna w kolorze czarnym z białym podświetleniem LED na bocznym panelu (wkrótce pojawią się też biały i różowy wariant), które można włączać i wyłączać za pomocą fizycznego przełącznika na karcie graficznej. GPU obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym i możliwość personalizacji ustawień za pomocą dedykowanego oprogramowania Xtreme Tuner Plus na PC i aplikacji Xtreme Tuner na urządzenia mobilne.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: KFA2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama