KFA2 prezentuje autorskie wersje GeForce RTX 4080

​Testy wydajności nowej karty graficznej zdążyły już się pojawić we wszelkich branżowych mediach. Dziś natomiast spojrzymy na poszczególne modele autorskie KFA2 z funkcją 1-Click OC.

GeForce RTX 4080 16 GB SG 1-Click OC

GeForce RTX 4080 16 GB SG 1-Click OC to drugi model bazujący na architekturze Ada Lovelace, w którym znajdziemy 9728 rdzeni CUDA taktowanych zegarem 2580 MHz oraz 16 GB pamięci VRAM typu GDDR6X o przepustowości 717 GB/s. Wariant KFA2 SG zapewnia niskie temperatury układu pod obciążeniem dzięki wykorzystaniu bardzo rozbudowanego systemu chłodzenia zajmującego w obudowie cztery sloty. Bazuje na autorskiej wersji EXTREME wyposażonej w trzy wentylatory WINGS 2.0 i jeden 1-Clip Booster 2.0 o średnicy 102 mm (dołączony do zestawu, montowany dodatkowo na płytce backplate). Całość styka się z komponentami na laminacie przy pomocy sześciu rurek cieplnych.

Reklama

GeForce RTX 4080 16 GB SG 1-Click OC wykorzystuje złącze 16-pin, a za zasilanie odpowiada udoskonalona, 19-fazowa sekcja zasilania, zapewniająca czystą moc. Karta graficzna dostępna do kupienia będzie już 25 listopada.

KFA2 GeForce RTX 4080 16GB ST 1-Click OC

Wersja ST stawia na nieco skromniejszą konstrukcję, bez obsługi podświetlenia ARGB, jakie znajdziemy w poprzednim modelu. Specyfikacja i układ chłodzenia pozostaje jednak niezmienny, dlatego nadal mowa o bardzo wysokiej jakości komponentach i ultrawydajnym systemie dbającym o niskie temperatury i długą żywotność.

W przypadku obu modeli otrzymujemy w zestawie nie tylko samą kartę oraz przejściówkę 3x 8-pin na 16-pin, ale również podpórkę mającą za zadanie przeciwdziałać opadaniu GPU w komputerze oraz dedykowany wentylator, który można przyczepić do wycięcia w płytce usztywniającej i zmniejszyć temperatury podczas najbardziej wytężonej pracy karty graficznej. Oba modele to też wsparcie dla oprogramowania Xtreme Tuner, gdzie za pomocą jednego kliknięcia możemy przetaktować rdzeń oraz pamięć VRAM i tym samym zmaksymalizować wydajność w grach i aplikacjach użytkowych.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: KFA2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy