KFA2 GeForce RTX 3090 Ti HOF to bezkompromisowa karta graficzna

KFA2, znany wcześniej pod nazwą Galaxy nie próżnuje, jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, a tym bardziej o karty graficzne. Hall of Fame to flagowa seria GPU tego producenta i wygląda na to, że nie musieliśmy długo czekać na najwydajniejszego jej przedstawiciela, czyli GeForce RTX 3090 Ti.

Zacznijmy od tego, że jest to karta graficzna skierowana dla najbardziej wymagających entuzjastów i overclockerów na rynku. Wyposażona została bowiem w podwójne złącze zasilania PCI Express 5.0 12VHPWR, które rozdzielić możemy za pomocą dołączonych adapterów 3x 8-pin PCIe i dostarcza do karty aż 516 W mocy za pomocą jednego z nich. Taka moc musi być odpowiednio zarządzana, dlatego układ wyposażono w 24-fazową sekcję zasilania, która obsługuje wszystkie komponenty zamontowane na laminacie.

Jest jednak co zasilać, ponieważ do dyspozycji otrzymujemy pełny rdzeń GA102, w którego skład wchodzi 28,3 mld tranzystorów, aż 10752 rdzeni CUDA, 336 TMU, 112 ROP, 336 rdzeni Tensor i 84 rdzenie RT. Główny rdzeń taktowany jest w trybie boost zegarem 1920 MHz, a więc o 80 MHz wyższym niż w referencyjnej wersji tego modelu.

Reklama

Rdzeń krzemowy bezpośrednio współpracuje z 24-gigabajtami pamięci GDDR6X o taktowaniu 21 Gb/s, co przy zastosowaniu 384-bitowej szyny daje nam aż 1008 GB/s przepustowości. Karta pochwalić może się 78 RT-TFLOPami, 40 Shader-TFLOPami i 320 Tensor-TLOFPs mocy, a całość jest chłodzona za pomocą systemu HOF Extreme+ Cooling. W jej skład wchodzi duża podstawa chłodząca z komorą parową o wymiarach 92 x 97 mm, która współpracuje z ośmioma rurkami cieplnymi. Za rozproszenie nagromadzonego w radiatorze ciepła odpowiadają trzy wentylatory - dwa 102 mm oraz jeden wewnętrzny - 92 mm i wszystkie pracują w trybie półpasywnym.

Karta nie jest mała. Mierzy bowiem 339 x 144 x 68 mm (352 x 160 x 68 z podstawką), a w pudełku oprócz karty znajdziemy również panel LCD HOF do zamontowania na karcie i monitorowania jej parametrów, dwa przewody micro USB, wspornik do ochrony przed opadaniem urządzenia na płycie głównej, dwa adaptery 12VHPWR do 3x PCIe 8-pin, przewód 1-Click Pro do sterowania efektownym podświetleniem ARGB oraz rękawiczki ochronne HOF - żeby nie zapaćkać naszej piękności. Nie znamy ostatecznej ceny za to cudo, ale biorąc pod uwagę to, że podstawowa wersja kosztuje 10 999 zł, nie spodziewamy się ujrzeć mniejszej. To jednak z najbardziej wypasionych i najlepiej prezentujących się kart graficznych na rynku.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: KFA2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy