Intel Core i9 11900K wolniejszy od starszego modelu

​Z Chin płyną całkiem interesujące doniesienia na temat nowych procesorów firmy Intel. Wyniki nieoficjalnych testów podkreślają, z jakimi problemami boryka się obecnie amerykański producent, zwłaszcza w porównaniu z firmą AMD, która w ostatnim okresie znacznie poprawiła produkty.

Intel szykuje teraz model Core i9 11900K, który ma być o około 8 procent szybszy od AMD Ryzen 9 5900X. Wygląda jednak na to, że również posiadacze sprzętu z rodziny 10900K nie muszą obecnie myśleć o przenosinach na nową generację, ponieważ ich CPU są niekiedy... szybsze od 11900K.

To nie powinno być większym zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 10900K to 10 rdzeni o 20 wątków, a 11900K - 8 rdzeni i 16 wątków. Spodziewano się jednak, że nowy model uzyska choćby minimalną przewagę w większości zastosowań. Tak się jednak nie stało i pojawiają się różnice.

Reklama

Z nieoficjalnych testów wynika bowiem, że 11900K jest nieznacznie szybszy w niektórych grach, ale już w innych pozycjach przewagę ma właśnie 10900K. Starsze urządzenie sprawdza się lepiej między innymi w Cyberpunk 2077 i Shadow of the Tomb Rader, gdzie premiowane jest właśnie więcej rdzeni.

Wszystko to pokazuje, że Intel ma faktyczne problemy z zaoferowaniem znaczących korzyści w swoim nowych urządzeniach. Ostatnio korporacja zmieniła dyrektora generalnego. Boba Swana na najważniejszym stanowisku po zaledwie dwóch latach zamieni Pat Gelsinger z VMWare.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama