Reklama

HyperX Cloud Alpha Wireless. Bezprzewodowa wersja kultowych słuchawek gamingowych

HyperX Cloud Alpha Wireless to bezprzewodowa wersja słuchawek, które cieszą się świetną opinią wśród graczy. Czy headset pozbawiony kabla wypada równie dobrze, jak oryginał?

HyperX Cloud Alpha Wireless trafiły do nas w oryginalnym opakowaniu, w którym producent umieścił słuchawki, przewód ładujący, doczepiany mikrofon, pop filtr, nadajnik USB i dokumentację. Czyli wszystko, czego potrzeba. Zanim przejdziemy do oceny headsetu, przyjrzyjmy się jego parametrom...

HyperX Cloud Alpha Wireless - dane techniczne:

Reklama

  • Łączność: bezprzewodowe
  • Budowa słuchawek: nauszne zamknięte
  • Redukcja hałasu: pasywna
  • Średnica membrany: 50 mm
  • Pasmo przenoszenia słuchawek: 15~21000 Hz
  • Impedancja słuchawek: 62 Om
  • Czułość słuchawek: 103 dB

Jednak parametry nie są w stanie oddać tego, co człowiek odczuwa, korzystając z tych słuchawek. HyperX Cloud Alpha Wireless generują dźwięk, który przyprawia o ciarki na plecach. Po założeniu headsetu na głowę i włączeniu gry (oczywiście najlepiej takiej z bogatą warstwą dźwiękową) wręcz przenosimy się do innego świata. Zostajemy całkowicie odcięci od otoczenia i zaczynamy słuchać odgłosów, które owijają nas niczym w kokon. Tworzą niesamowitą przestrzeń, a jednocześnie zapewniają ciepłe, przyjemne brzmienie.

A do tego z nieprawdopodobną precyzją przekazują informację o źródle dźwięku. W grach single player to po prostu niesamowicie przyjemne, a w sieciowych strzelankach dodatkowo stwarza przewagę na polu walki. A mikrofon? On aż tak nie zachwyca - jest po prostu w porządku. Nie nada się do streamowania czy nagrywania podcastów, ale w końcu nie do tego został stworzony. W grach sieciowych jest w stu procentach wystarczający - to najważniejsze.

Tak wysoka jakość dźwięku w słuchawkach gamingowych to doprawdy rzadkość. A HyperX Cloud Alpha Wireless sprawdzają się świetnie nie tylko w gamingu. Obejrzałem z nimi na głowie kilka odcinków ulubionych seriali, przesłuchałem kilka playlist na Spotify i - krótko mówiąc - byłem zachwycony. Brzmienie to czysta poezja, a sposób, w jaki headset przekazuje do naszych uszu najdrobniejsze szczegóły z tła, to coś, z czym większość z was do tej pory prawdopodobnie się nie zetknęła.

O czym jeszcze warto wspomnieć? O tym, że HyperX Cloud Alpha Wireless mają aplikację NGenuity z korektorem, mikserem i funkcją DTS Headphone:X Spatial Audio, która dodatkowo poszerza panoramę. O tym, że jakość połączenia 2,4 GHz - przy użyciu zawartego w zestawie nadajnika - jest bardzo dobra. O tym, że bateria w tym headsecie wytrzymuje nawet do 300 godzin (!). O tym, że design jest atrakcyjny, dobrze wyważony, bez często występującej w sprzętach gamingowych przesady. O tym, że słuchawki są solidnie wykonane i dobrze leżą na głowie, nie powodując dyskomfortu nawet przy kilkugodzinnej rozgrywce (sprawdziłem na własnej skórze).

HyperX Cloud Alpha Wireless to headset doskonały? Zawsze unikam tego typu określeń, bo nie chcę się zamykać na dokonania producentów słuchawek gamingowych, które są jeszcze przed nami, ale na tę chwilę trudno byłoby mi wskazać lepszy model. A już na pewno nie potrafiłbym go wskazać, mając ustaloną górną granicę cenową na poziomie 1000 zł. HyperX Cloud Alpha Wireless kupicie obecnie za około 850 zł. To będą doskonale wydane pieniądze, uwierzcie mi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy