Reklama

Google niedługo zaprezentuje swoją konsolę?

Ostatnio aż huczy od plotek! Kilka dni temu dowiedzieliśmy się nieco o nadchodzącej konsoli Microsoftu, zaraz potem usłyszeliśmy o potencjalnej współpracy giganta z Redmond oraz Nintendo. Teraz być może poznaliśmy nieco szczegółów na temat najbliższych planów Google’a.

Na początku zeszłego tygodnia uwagę niektórych przykuło rozsyłane przez firmę zaproszenie na Game Developers Conference. Normalnie nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu Google uczestniczy w niej corocznie, prezentując nowe rozwiązania skierowane do twórców gier na Androida. Tym razem jednak wiadomość była szczególna - wzywała do "zebrania się" i kusiła obietnicą "wywrócenia wszystkiego do góry nogami" specjalną informacją skierowaną do producentów gier.

Spekulacje kręciły się wokół Project Stream. Testy tego "Netfliksa dla gier", w ramach których gracze mogli za darmo pograć w Assassin’s Creed Odyssey na dowolnym sprzęcie, skończyły się w styczniu. Teraz źródła zajmującego się technologią serwisu 9to5 miały potwierdzić te plotki.

Reklama

Otóż według nich 19 marca na wspomnianej imprezie zostanie zaprezentowana nie tylko sama usługa, ale także konsola Google’a, dzięki której będzie można korzystać z Project Stream również na telewizorach. Obie te rzeczy są częścią większego Project Yeti, czyli próby aktywnego wkroczenia przez firmę na rynek gier.

Czy to się jej uda i czy jej propozycja okaże się ciekawsza od oferty konkurencji, w tym Microsoftu? Jaka będzie odpowiedź Sony na wszystkie dzisiejsze rewelacje? Najpewniej żadnych oficjalnych ogłoszeń nie doczekamy się aż do Game Developers Conference, jednak już teraz mogę stwierdzić, że zapowiada się ona ciekawie.

Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje