Genesis Zircon 550 - szukasz myszki gamingowej do 200 zł? Tędy droga
Zircon 550 to lekka mysz bezprzewodowa z podświetleniem RGB i o estetycznym wyglądzie a'la plaster miodu.
Powstała z myślą o tych, którzy mają ograniczony budżet, ale nie chcą iść na kompromis w kwestii jakości i wydajności. Spędziliśmy z nią kilka dni i przekonaliśmy się, że to więcej niż przyzwoity produkt. Wszystko, od zastosowanego czujnika po projekt, wygląda dobrze na papierze, ale sprawdza się także w praktyce.
Genesis Zircon 550 - specyfikacja techniczna:
- Typ myszy: optyczna
- Sensor: Pixart PMW 3325
- Rozdzielczość: 8000 DPI
- Akceleracja: 20 G
- Żywotność: 20 mln kliknięć
- Komunikacja z komputerem: bezprzewodowa
- Zasięg pracy: do 10 m
- Interfejs: USB
- Liczba przycisków: 7
- Przełączniki: Huano
- Programowalne przyciski: tak
- Rodzaj zasilania: akumulatorowe
- Profil myszy: praworęczny
- Wbudowany akumulator: tak
- Długość przewodu: 1,8 metra
- Podświetlenie RGB, teflonowe ślizgacze, obsługa makr, profile ustawień, wbudowana pamięć
Konstrukcja i ergonomia myszy to dla wielu graczy kluczowa sprawa. Ważący zaledwie 90 gramów Zircon 550 ma 7 programowalnych przycisków, które można dostosować do własnych upodobań za pomocą dedykowanego oprogramowania. Gryzoń ma konstrukcję o strukturze plastra miodu z zauważalnymi krzywiznami, dzięki którym leży lepiej w dłoni. Należy także docenić jego subtelny design. Jednak trzeba mieć na uwadze, że Zircon 550 ma konstrukcję praworęczną. Jeśli jesteś leworęczny, lepiej poszukaj gdzie indziej.
Zircon 550 wyposażono w przycisk DPI z czterema różnymi profilami, które można dostosować do własnych upodobań. Posiada również gumowy uchwyt boczny z dwoma dodatkowymi przyciskami. W tylnej części również zastosowano wzór plastra miodu. Z myszki wystaje pleciony przewód USB-C, ale można jej używać również używana bezprzewodowo.
Przyciski w Zircon 550 konfigurujemy za pomocą oprogramowania dostępnego do pobrania ze strony producenta. Można w nim także zmienić czułość DPI, dostosować oświetlenie RGB, tworzyć, zapisywać i przypisywać makra, a także sprawdzić aktualny poziom naładowania baterii. Wszystkie ustawienia można później zapisać we wbudowanej pamięci.
Zircon 550 ma wbudowany akumulator 600 mAh. Co prawda producent twierdzi, że jego żywotność wynosi do 80 godzin, ale przy intensywnym użytkowaniu - w tym z włączonym podświetleniem RGB - nastawiaj się raczej na ładowanie myszy średnio co dwa dni.
W sercu Zircon 550 znalazł się sensor PixArt PMW3325, który charakteryzuje się nieco lepszym śledzeniem niż jego poprzednik (3310). Obsługuje do 130 IPS (cale na sekundę). Jego parametry sprawiają, że sprawdza się świetnie zarówno w FPS-ach czy MOB-ach, jak i w codziennej pracy. Nawet podczas szybkich ruchów ręką gryzoń nie traci płynności ani precyzji śledzenia.
Mysz posiada mechaniczne przełączniki, których żywotność producent szacuje na 20 milionów kliknięć. Pracują i brzmią dobrze. Boczne przyciski rozmieszczono w taki sposób, że przyzwyczajenie się do nich może zająć trochę czasu, ale gdy pamięć mięśniowa zacznie już działać, docenisz to, że projektanci o nich pomyśleli. Podświetlenie RGB prezentuje się ładnie, ale może nieco rozpraszać. Na szczęście można je łatwo wyłączyć, jeśli ktoś nie lubi gdy coś mu świeci na biurku.
Jeśli szukasz niedrogiej myszy, która sprawdzi się w grach wideo i nie tylko, Zircon 550 jest dla ciebie. Sensor jest precyzyjny i responsywny, przełączniki pracują więcej niż przyzwoicie, zakres personalizacji wystarczy chyba każdemu a jeśli lubicie podświetlenie RGB w sprzęcie gamingowym, także je tu znajdziecie. To wszystko za mniej niż 200 złotych.