Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Genesis Xenon 770 - test myszki

Producenci peryferiów komputerowych coraz częściej ścigają się na wysoko wyspecjalizowane akcesoria, które idealnie trafiać mają w gusta i potrzeby strzelanek czy gier MOBA. Zapominając jednocześnie, że przeciętny gracz nie jest e-sportowcem zafiksowanym tylko na jednym gatunku, ale raczej lubuje się w różnych, nierzadko bardzo odmiennych grach. Najnowszy produkt polskiej marki Genesis ma być dwa jednym, przystosowanym zarówno do FPS-ów, jak i MOBA czy RTS. Jak to możliwe?

Xenon 770 wykorzystuje modularną budowę, a konkretniej wymienne panele boczne dedykowane różnym gatunkom gier. Poza tym, pochwalić może się także trwałymi przełącznikami, wysokiej klasy sensorem czy podświetleniem RGB. To wszystko w umiarkowanej cenie 169 zł i jeśli myszka rzeczywiście jest tak dobra, jak obiecuje producent, to może okazać się bardzo ciekawą i wszechstronną propozycją dla graczy. Przekonajmy się...

Reklama

Specyfikacja Genesis Xenon 770:

 • Sensor: PixArt PAW3327
 • Liczba przycisków: możliwość konfiguracji do 14
 • DPI: 200 - 10 200
 • Maksymalna akceleracja: 30 G
 • Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 5600 FPS   
 • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
 • Maksymalna szybkość śledzenia: 220 ips
 • Masa: 110 g
 • Wymiary: 121 x 65 x 38  mm
 • Długość przewodu: 1,8 m
 • Dodatkowe oprogramowanie
 • Podświetlenie RGB z efektem PRISMO
 • Wymienne boczne panele
 • Wbudowana pamięć
 • Cena: ok. 169 zł

Wygląd i wykonanie

Wraz z myszką otrzymujemy dwa komplety wymiennych paneli bocznych i niestety producent nie pokusił się o żadne inne dodatki w zestawie, jak choćby dodatkowa para ślizgaczy. Genesis Xenon 770 pochwalić może się ergonomiczną konstrukcją utrzymaną w czarnej kolorystyce, przełamanej przez podświetlane elementy w postaci loga producenta, scrolla oraz paska biegnącego wzdłuż dolnej krawędzi w jej tylnej części. Obudowa wykonana została z twardego, matowego plastiku, który łatwo się czyści i nie zbiera odcisków palców tak ochoczo jak gumowane powierzchnie. Pochwalić trzeba spasowanie poszczególnych elementów, w tym wymiennych bocznych paneli, które idealnie wkomponowują się w swoje wnęki. Poza tym, zastosowany tu magnetyczny mechanizm działa bez zarzutu, pozwalając na szybką podmianę boków, bez obaw, że te odpadną podczas użytkowania.

Myszka mierzy 128 x 69 x 39 mm i waży ok. 110 gramów, co może być nieco zbyt wysoką wartością dla fanów dynamicznych shooterów, którzy lubują się w ultralekkich konstrukcjach. Jeśli zaś chodzi o preferowany chwyt, to chyba najlepiej spisuje się tu palm grip, choć osoby o dłuższych dłoniach/palcach bez problemów będą mogły korzystać ze szponu (claw grip) czy fingertip grip. Ułożenie palców na myszce jest z kolei zależne od wybranego przez nas zestawu paneli bocznych. Boki przeznaczone dla fanów FPS-ów są bardziej tradycyjne, czyli przebiegają niemal pod kątem 90°, nie mają podpórek na palce i z lewej strony oferują tylko 3 dodatkowe klawisze. Te dają użytkownikowi więcej precyzji i lepiej sprawdzają się z ułożeniem palców typu 1+2+2 oraz 1+3+1. Panele pod MMO mają zaś zwiększać komfort chwytu i tak jest w rzeczywistości, a to za sprawą krótkiej płozy pod kciuk oraz wyprofilowania pod mały lub serdeczny palec. Tutaj preferowana jest opcja 1+3+1. Pod spodem umieszczono trzy podkładki teflonowe, które są niestety nieco zbyt cienkie, przez co ślizg nie jest idealny na miękkich podkładkach. Kabel mierzy 1,8 m i zabezpieczony został solidnym materiałowym oplotem.

Xenona 770 oferuje do 14 w pełni programowalnych przycisków, a to za sprawą panelu pod MMO, gdzie znajdziemy aż 9 klawiszy. Na pochwały zasługują przyciski główne (lewy i prawy), które bazują na dobrych i niezwykle trwałych (gwarancja 20 mln kliknięć) przełącznikach Huano - są one dynamiczne i sprężyste. Dobrze wypadają też przyciski boczne na obu panelach i co warto podkreślić, na tym dla shooterów zamiast standardowych dwóch umieszczono trzy klawisze. Nie mamy też uwag do dwóch przycisków domyślnie służących do zmiany DPI, umieszczonych nad rolką, a sam scroll także zrealizowane bardzo poprawnie. Charakteryzuje się on wyraźną skokową pracą, a ukryty w nim przycisk jest wygodny w obsłudze (nie przesadzono z twardością). 

Dowiedz się więcej na temat: Genesis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje