Genesis Rhod 400 - test klawiatury

Nie każdy chce wydawać kilkaset złotych na klawiaturę do komputera, ale każdy chciałby móc grać i pracować w pełni komfortowo.

Z myślą o tym gronie odbiorców powstała klawiatura Rhod 400, stworzona przez znanego producenta sprzętu dla graczy, firmę Genesis. To produkt, który już "na papierze" prezentuje się bardzo dobrze, a gdy zacznie się z niego korzystać, jest jeszcze lepiej. Przejdźmy do konkretów...

Genesis Rhod 400 to klawiatura membranowa o wymiarach 463 x 168 x 33 mm. Została ona wyposażona w 104 klawisze, z czego 12 to klawisze multimedialne (jest też możliwość zablokowania klawisza Windows). Podłączamy ją do komputera za pomocą przewodu o długości 180 centymetrów, zakończonego wtykiem USB. Klawiatura odznacza się ciekawym, futurystycznym designem, który od razu sugeruje nam, że mamy do czynienia z produktem przede wszystkim gamingowym. Nie bez znaczenia dla estetyki jest także kolorowe, całkiem efektowne podświetlenie (do wyboru są trzy barwy: czerwona, niebieska oraz różowa).

Reklama

Oczywiście producent pomyślał o anty-ghostingu, dzięki któremu klawiatura będzie odpowiednia także dla bardziej wymagających użytkowników, np. graczy spędzających długie godziny z produkcjami z gatunku MMO. Jednocześnie możemy bowiem bez większego problemu wcisnąć 19 przycisków naraz. Chyba nikt nie odczuwa potrzeby, aby wciskać ich jednocześnie więcej, prawda?

Pora na kolejne atuty Genesis Rhod 400. Klawiatura posiada niezwykle ciche przełączniki, dzięki czemu możemy myśleć o rozgrywce w ulubioną strzelankę nawet, mając niedaleko nas układających się do drzemki domowników. Omawiany produkt jest także wodoodporny, co wcale nie jest taką powszechną cechą. Gdy już zdarzy nam się rozlać na klawiaturę napój, zostanie on odprowadzony przez specjalne dziury po bokach, a następnie całość bardzo szybko wysuszymy.

Z Genesis Rhod 400 korzysta się bardzo przyjemnie. Nie tylko podczas grania, ale również podczas codziennego użytkowania. Jeśli szukacie klawiatury, która sprawdzi się zarówno podczas wieczornej sesji w CS-a, jak i w ciągu dnia, kiedy będziecie musieli napisać pracę magisterską, artykuł do prasy, książkę czy cokolwiek innego, zrobicie to w pełni komfortowo. A jeśli będziecie to robić wieczorami, zdecydowanie umili wam to przyjemne dla oka podświetlenie.

Chyba jedynym minusem Genesis Rhod 400 jest jej podatność na zabrudzenia (mowa o przestrzeni wokół klawiszy). Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że mowa o klawiaturze dostępnej za około 80 złotych, to nawet nie mamy prawa narzekać na tak drobny mankament. To chyba jeden z lepszych produktów z tej kategorii i półki cenowej, z jakim mieliśmy ostatnimi czasy do czynienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy